Головна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Оголошення Новини Нормативно-правова база АКТУАЛЬНО Доступ до публічної інформації Звернення громадян

Новини

ЮНІСЕФ доставив понад 1,5 тисячі ноутбуків для школярів Миколаївської області

16/04/2024

 У квітні ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав 1 513 ноутбуків, щоб учні середнього та старшого шкільного віку Миколаївської області отримали доступ до освіти.

Обладнання було закуплене та доставлене за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу.

У передачі девайсів представникам громад взяли участь начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, його заступники Микола Марінов та Олександр Трайтлі, очільник Миколаївської обласної ради Антон Табунщик та голова Представництва UNICEF в Україні Мунір Мамедзаде.

Нові пристрої в тимчасове користування отримали діти переселенці, діти з інвалідністю, діти з малозабезпечених сімей або позбавлені батьківського піклування та діти з інших вразливих категорій. 

Всього у березні-квітні ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України надав майже 39 тисяч ноутбуків учням середньої та старшої школи з 8 областей. Завдяки підтримці Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу українські школярі отримають доступ до освіти і зможуть долучатися до онлайн-занять. У співпраці з місцевими органами управління освітою ноутбуки будуть розподілені серед навчальних закладів, які надаватимуть їх у тимчасове користування учням, позбавленим наразі доступу до навчального процесу.

«Доступ до освіти — фундаментальне право кожної дитини, — зазначив Мунір Мамедзаде, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. — Війна призвела до закриття шкіл, що у свою чергу ускладнило дітям доступ до їхнього основного права — права на освіту. Тому ЮНІСЕФ підтримує навчальний процес в Україні, щоб підкреслити важливість безперервної освіти для дітей у всіх форматах, у тому числі дистанційного навчання за допомогою цифрових пристроїв. Використання комплексних стратегій здатне попередити подальші освітні втрати та допоможе надолужити знання»

На що начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що пріоритетними напрямками є створення робочих місць та розвиток малого бізнесу у постраждалих від війни громадах, що тим самим забезпечить розвиток економіки.

Також він акцентував на важливості організації очного навчання та активностей для школярів.

«Освіта – це майбутнє наших дітей, тому ми повинні зробити все можливе, щоб дати їм можливість здобувати знання, навіть у таких складних умовах. Очне навчання – це не лише про уроки, а й про те, щоб діти могли жити нормальним життям, спілкуватися з однолітками та бути у безпеці», – додав очільник області.

Нагадаємо, що школярі вже використовують доставлені в 2023 році майже 50 тисяч пристроїв, закуплених ЮНІСЕФ коштом Європейського Союзу, урядів Республіки Корея та Японії, за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE), а також за фінансової підтримки національних комітетів ЮНІСЕФ та в межах ініціативи «Технології для біженців» від Breakthrough Prize Foundation.

ЮНІСЕФ підтримує уряд України в забезпеченні доступу до освіти для всіх учнів. Щоб діти, які не мають доступу до очної освіти, могли продовжувати навчання, ЮНІСЕФ сприяє розробленню та наповненню контентом платформи «Всеукраїнська школа онлайн» та знайомить вчителів із новітніми стратегіями викладання та технологіями для проведення занять дистанційно та у змішаних форматах. Дитячий фонд ООН також забезпечує вчителів та учнів необхідним обладнанням і створив центри цифрової освіти по всій країні. Передача ноутбуків є частиною ініціативи ЮНІСЕФ із забезпечення безперервної освіти в Україні.

«Там, де очне навчання нині неможливе через близькість до фронту чи відсутність у школі укриття, наше завдання — забезпечити дітей девайсами для навчання. Гаджет для них — це і про доступ до освіти, і про спілкування з однолітками, і про можливість отримувати підтримку від вчителів. І я вдячний нашим партнерам за всю надану українським дітям допомогу. Це однозначно інвестиція у стале майбутнє», –– підкреслив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Всі новини →