Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
Станом на 01.09.2024 в двох закладах інтернатного типу обласного підпорядкування тимчасово проживає 216 внутрішньо переміщених осіб, а саме:
· Мішково-Погорілівська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради – 98 особи .
· Миколаївська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 7 Миколаївської обласної ради – 118 осіб .
Адміністрацією Миколаївської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 7 подано заявку на ГО «Десяте квітня» на встановлення пандуса для ВПО.
→ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОСІБ З ТОТ ТА ВПО
→На підтримку України: цифрова підтримка студентів-переселенців
яке постраждало від військової агресії РФ проти України, що була розроблена командою БО «БФ «ССС» спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у межах реалізації проєкту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні.
Доступ: https://drive.google.com/drive/folders/1t0q1oZfAdBcsEMp6aN_iDJg5Y 47YPc5i?usp=sharing. Зазначена
Збірка складається із 13 розділів, кожен з яких стосується найбільш актуальних питань соціальної адаптації та відновлення прав постраждалого населення, зокрема містить роз’яснення законодавства щодо надання соціальних та адміністративних послуг ВПО, зразки рішень, заяв тощо.
Збірка методичних матеріалів є дуже корисним матеріалом для громадян, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії проти України, оскільки в доступній формі роз’яснює особливості законодавства у сфері соціального захисту населення, механізми реалізації прав та захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб.
За спільними пропозиціями Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
зміст Збірки методичних рекомендацій складається із таких структурних частин:
● Розділ 1: Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
● Розділ 2: Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
● Розділ 3: Механізм отримання державних допомог та пільг цивільним населенням під час воєнного стану.
● Розділ 4: Питання забезпечення прав дітей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб. ● Розділ 5: Молодь (питання освіти, працевлаштування молоді).
● Розділ 6: Право ВПО на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання.
● Розділ 7: Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
● Розділ 8: Процедура подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.
● Розділ 9: Соціальний захист осіб з інвалідністю.
● Розділ 10: Питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку. ● Розділ 11. Реєстрація актів цивільного стану.
● Розділ 12: Встановлення фактів, що мають юридичне значення.
● Розділ 13: Компенсація витрат фізичним особам на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб які перемістились у період воєнного стану.
Зважаючи на високу якість підготовлених матеріалів та об’єктивне зростання запиту на роз'яснення інформації з боку переселенців, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розмістило ці матеріали в окремому розділі на офіційному сайті: https://minre.gov.ua/page/korysna-informaciya-dlya-vpo
Так само матеріали були опубліковані на офіційному сайті Міністерства цифрової трансформації України:
https://thedigital.gov.ua/news/instruktsii-dlya-vpo-pro-prava-dopomogu-ta-sotsialniy-zakhist
→Інструкції для ВПО: про права, допомогу та соціальний захист
→відеоролик «АБІТУРІЄНТИ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРІТОРІЙ. ВИБІР НА КОРИСТЬ УКРАЇНИ»