Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
За даними обліку в закладах освіти на території Миколаївської області перебуває на балансі 157 захисних споруд цивільного захисту (далі – ЗСЦЗ) з них: сховищ - 14, протирадіаційних укриттів – 143.
Найпростішими укриттями (рекомендовано для укриття) забезпечено 351 заклад освіти (ЗВО та ЗФПО – 14, ЗППТО – 12, ЗЗСО – 188, ЗДО – 131, позашкільні – 6).
Станом на 01.11.2024 в двох закладах інтернатного типу обласного підпорядкування тимчасово проживає 173 внутрішньо переміщених осіб, а саме:
Мішково-Погорілівська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради – 84 особи.
Миколаївська санаторна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів № 7 Миколаївської обласної ради – 89 осіб.
Для забезпечення безпечних умов, у закладах облаштовано найпростіші укриття відповідно до вимог ДСНС.
Враховуючи те, що будівлі закладів освіти у яких проживають ВПО є не житловими, умови проживання лише частково облаштовано для потреб осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Адміністрацією Миколаївської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 7 подано заявку до ГО «Десяте квітня» на встановлення пандуса для осіб, які пересуваються на візках. У Мішково-Погорілівській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті облаштовано другий вхід в укриття з урахуванням потреб людей, які пересуваються на кріслах колісних.
Листом департаменту від 21.05.2024 № 1777/03-02/01-01.16 «Про забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час літніх канікул» начальників відділів, управлінь освіти міських, селищних, сільських рад, керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів освіти обласного підпорядкування зобов’язано утримувати наявний фонд захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням та у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» забезпечити розміщення учасників освітнього процесу і населення відповідно до затверджених алгоритмів (інструкцій).
Освіта під час війни: як Миколаївщина адаптується до нових реалій
www.unicef.org/ukraine/stories/championing-education-amidst-war
З метою забезпечення безпеки школярів та створення умов для їх повернення до навчання офлайн, одеський підрозділ дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно із департаментом освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації здійснив обстеження закладів загальної середньої освіти Миколаївської області.
Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська, освітній офіцер ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович, інженер-проєктант ЮНІСЕФ Дмитро Ковалевський та начальник відділу коммунального закладу «Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів» Миколаївської обласної ради Ганна Ахтимович зустрілись з керівниками та обстежили 7 закладів освіти у Миколаївській області: Комунальний заклад "Миколаївський спортивний ліцей" Миколаївської обласної ради, Миколаївський ліцей № 34 Миколаївської міської ради Миколаївської області, Миколаївська гімназія № 25 Миколаївської міської ради Миколаївської області, Миколаївська гімназія № 7 Миколаївської міської ради Миколаївської області, Миколаївський ліцей № 53 Миколаївської міської ради Миколаївської області, Миколаївський економічний ліцей № 1 Миколаївської міської ради Миколаївської області, комунальний заклад дошкільної освіти "Пролісок" Арбузинської селищної ради Первомайського району Миколаївської області.
Після попередньої експертизи матеріали попередньої оцінки закладів освіти будуть передані проєктній організації для ухвалення рішення щодо включення обстежених закладів освіти у проєкт, який реалізується дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у співпраці із Генеральним директоратом європейського цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги. Орієнтовний термін завершення проєкту – червень – липень 2023 року.