Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
07/04/2025
На фоні війни і постійної загрози обстрілів наші діти продовжують навчатись. Їх турбує сьогодення та майбутнє і не тільки своє.
5 квітня 2025 року у віртуальному освітньому просторі Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) обговорювали питання, які є важливими для всього людства «Чим ми можемо допомогти планеті і собі в умовах глобальної зміни клімату? «Чому змінюється клімат?», «Як створити в межах населеного пункту сприятливий мікроклімат?».
Заняття відкритої краєзнавчої школи «Час шукати, пізнавати, дивуватись і відповідати!» з напрямку «Екологічне краєзнавство» відвідали 136 учасників, вихованців та учнів закладів освіти Київської, Хмельницької, Львівської областей. Миколаївську область представили юні краєзнавці з міст Миколаєва, Вознесенська, Первомайська, Очакова, Нового Бугу, Баштанки та Снігурівки; Доманівської, Ольшанської, Казанківської, Березнегуватської та Веселинівської селищних громад.
З великим захопленням учасники Школи слухали Гур'єву Валентину, заступника начальника Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Пані Валентина розповіла про особливості роботи служби спостереження за погодою, познайомила з гайдом по метеограмотності, який підготували працівники Українського гідрометцентру (https://www.meteo.gov.ua/), та освітнім проектом «Все що треба знати про погоду» (https://surl.lu/qgmkha)
Разом з Оленою Агафоновою, керівником гуртка Екологічне краєзнавство» МОЦНПВТК УМ, юні краєзнавці згадали про умови формування клімату та фактори, що впливають на його зміну. Також було зроблено акцент на те, що в історії розвитку нашої планети вже були періоди кардинальної зміни кліматичних умов і це призвело до зникнення багатьох видів рослин і тварин. Водночас, спікерка звернула увагу присутніх, що на сучасному етапі ці зміни відбуваються дуже стрімко і людство відчуває це вже протягом життя одного покоління.
Доєднатись до зеленого руху на нашій планеті і вже незабаром зробити свій внесок до боротьби зі зміною кліматичних умов закликала Олена Овсяннікова, завідувач відділу керівник гуртка «Географічне краєзнавство» МОЦНПВТК УМ, головний суддя відкритих змагань «Краєзнавчий калейдоскоп». Учасникам заняття запропонували висадити дерева, віднайти і зафіксувати приклади створення сприятливого мікроклімату на теренах свого населеного пункту.
Попереду на слухачів Школи чекає інтелектуальне випробування – чергові змагання в рамках «Краєзнавчого калейдоскопу». То ж побажаємо їм успіхів!