Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
04/04/2025
2 квітня 2025 року в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відбулося надзвичайно цікаве та пізнавальне онлайн-заняття обласної школи джур-новаків «Котигорошко», організоване Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (МОЦНПВТК УМ).
146 здобувачів освіти віком 6 – 11 років з різних територіальних громад Миколаївської області гостинно запросили на віртуальну екскурсію «Традиції козацького суднобудування» фахівці Миколаївського музею суднобудування і флоту Пучинян Олена Олександрівна, завідувачка відділу експозиційної роботи, та Третяк Галина Петрівна, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи. Цікава розмова стала новою для дитячої аудиторії та викликала неабиякий інтерес, адже для багатьох маленьких учасників заходу це було їх першу відвідування музею (хоча і віртуальне).
На початку заняття Ємельянова Ірина Анатоліївна, методист МОЦНПВТК УМ, познайомила маленьких котигорошків з історією виникнення й основними напрямками діяльності Музею суднобудування і флоту, унікальністю його експозиції та враженнями гостей про відвідування закладу за понад 50 років його існування.
Справжнє захоплення учасників заходу викликала розповідь Пучинян Олени Олександрівни про історію козацького суднобудування в нашому краї, різновиди козацьких суден, морські походи та легендарну козацьку чайку. Дітлахи мали змогу подивитися на старовинні козацькі шаблі, пістолі, гарматні ядра, моделі кораблів славної козацької епохи. Маленькі джури із захопленням сприймали кожен етап занять, вивчаючи технічні та культурні аспекти суднобудування, зокрема значення козацьких човнів і кораблів для розвитку українського флоту.
Наостанок співробітники Музею запросили учасників зустрічі разом з батьками відвідати заклад та долучитись до творчого конкурсу-проєкту до Дня українського козацтва, який проходитиме з травня по вересень 2025 р.
Запальний дух дітей створив атмосферу енергії й натхнення упродовж усього заняття. Мало хто залишився байдужим до того, як дітлахи активно долучались до роботи, обговорюючи враження від побаченого та почутого. Незабутні враження від спілкування з маленькими джурами залишили приємні спогади у всіх учасників, підтвердивши важливість таких заходів для формування патріотичних цінностей підростаючого покоління. Водночас, такі зустрічі важливі ще й для формування глибокого розуміння національної історії та культури.
Дякуємо колегам з Миколаївського музею суднобудування і флоту за творчу співпрацю!
Дякуємо маленьким учасникам та їх педагогам за щирість, безпосередність та жагу до навчання! Такі зустрічі завжди надихають!
Дякуємо Силам оборони України за щоденний захист та можливість навчати наших дітей!
Ми разом – переможемо!