Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
24/02/2025
Краєзнавство – це унікальна дисципліна, яка інтегрує в собі різні науки: суспільні, історичні, природничі. Воно допомагає створити загальну картину розвитку території, пояснює причини та наслідки подій що відбувались або відбуваються в теперішньому часі.
22 лютого 2025 року екскурсійно-краєзнавчим відділом Миколаївського обласного Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) проведено заняття відкритої краєзнавчої школи «Час шукати, пізнавати, дивуватись і відповідати!» з напрямку «Географічне краєзнавство».
До занять Школи долучились 151 учасник з Хмельницької, Київської, Полтавської, Запорізької та Миколаївської областей. Широке представництво Миколаївщини забезпечували вихованці краєзнавчих об’єднань МОЦНПВТК УМ, здобувачі закладів освіти Миколаївської, Очаківської, Первомайської, Казанківської, Снігурівської, Доманівської, Новобузької, Веселинівської, Єланецької, Широківської та Дорошівської громад.
Перша частина заняття присвячувалась річкам. Адже вони завжди мали велике значення для людей: біля річок засновувались поселення, річки годували людей у найстрашніші посухи і неврожаї, вони ж були шляхами сполучення. Одна і та сама річка може бути в деяких місцях вузенька, стрімка, береги скелясті, а в іншому спокійна та величава. Ці природні водні потоки зачаровували своєю красою і могутністю митців: художників, письменників, поетів.
Така маленька і така велика
Як степ широкий дика
Згасає наче свічка
Мого дитинства річка.
Поетичні строки авторського вірша стали епітетом до розгляду теми «Течуть річки із далини, течуть річки із давнини» під керівництвом Світлани Миколаївни Русило, керівника гуртка «Географічне краєзнавство» МОЦНПВТК УМ. Слухачі познайомились не лише з географічними особливостями річок Миколаївщини, але із легендами та історіями, які пов’язані з водними об’єктами.
Питання корисних копалин навіть сьогодні є гостро дискусійною темою в нашому суспільстві. І не лише в географічному, а вже і в політичному сенсі. Це, безумовно, посилило актуальність другої частини заняття школи з теми «Підземні скарби». Пігенко Вікторія Вікторівна, керівник гуртка «Геологічне краєзнавство»» МОЦНПВТК УМ, разом з присутніми проаналізували корисні копалини, представлені на території Миколаївської області та простежили їх вплив на особливості будівництва та оздоблення житла, розвитку ремісницької справи, зміни ландшафтів тощо.
Як і в справжній школі, юні краєзнавці отримали домашнє завдання, якість виконання якого буде перевірено під час Відкритих змагань «Краєзнавчий калейдоскоп».