Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
06/12/2024
Що потрібно для того, щоб провести змагання зі спортивного туризму? Зрозуміло, що відповідь на це питання може бути досить обширною. Але є в цьому переліку ті, хто забезпечують рівень і якість змагань, придумують цікаві і безпечні дистанції, фіксують результати і визначають кращих. Зрозуміло, що мова йде про суддів., без яких змагання перетворюються на тренування.
Від кваліфікації суддів напряму залежить рівень організації і проведення змагань. Саме це і стало ключовою ідеєю у запровадженні у 2024 – 2025 н.р. семінару-практикуму підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Підготовка суддів І-ІІ категорій». Організаторами заходу виступили Миколаївський обласний Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі – МОЦНПВТК УМ) та Відокремлений підрозділ ГО «Федерація спортивного туризму України» в Миколаївській області.
Програма Семінару є довготривалою в часі і передбачає онлайн-лекції, самостійну роботу учасників з рекомендованою літературою та підсумкове тестування. До проведення занять залучаються провідні фахівці у сфері спортивного туризму не лише Миколаївщини, але й України, судді національної та міжнародної категорій, неодноразові члени головної суддівської колегії туристських змагань різних рівнів.
Бажання взяти участь у Семінарі виявили понад 100 учасників з 18 областей України та м. Києва.
27 листопада 2024 року відбувся 1-й лекційний блок, до якого доєдналось понад 60 учасників. Зміст заняття передбачав детальний розгляд ключових для суддів зі спортивного туризму нормативних документів.
Методист МОЦНПВТК УМ Дар’я Борисівна Мартинова познайомила учасників з Положенням про спортивних суддів зі спортивного туризму. Лекторка, досвідчений суддя національної категорії, охарактеризувала вимоги до суддів та окремо зупинилась на питаннях підвищення суддівської кваліфікації і отримання документів, що її підтверджують.
Методист МОЦНПВТК УМ Володимир Олександрович Трощенко, разом з учасниками семінару, докладно розібрали чинну редакцію Правил змагань зі спортивного туризму – основного для суддів документу під час підготовки і проведення змагань. Володимир Олександрович проаналізував типи дистанцій, описав процедуру подання протестів, надав алгоритм підведення підсумків змагань тощо. У центрі уваги знаходились також інші питання, без яких неможлива якісна робота суддів на дистанції.
На завершення першого заняття, учасники отримали завдання для самоопрацювання.
Чекаємо на продовження плідної роботи.