Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
На підтримку інклюзивного навчання та супроводу дітей з особливими освітніми потребами у 2024/2025 навчальному році в області функціонують 27 ІРЦ, в яких працюють 149 педагогічні працівники. 24 ІРЦ мають архітектурну доступність, санітарно-гігієнічні кімнати пристосовано для маломобільних осіб, та тих, хто пересувається на візках, наявні спеціальні поручні, рівень доступності. Дотримано вимог щодо відповідності безбар'єрності приміщень та будівель ІРЦ.
Відповідно до плану роботи департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації та МОІППО проведено моніторинг діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти щодо впровадження інклюзивного навчання в умовах воєнного стану, під час якого перевірено забезпечення функціонування інклюзивно-ресурсних центрів відповідно до нормативів.
Перелік ІРЦ Миколаївської області на 10_03_25_
На сьогоднішній день на території Миколаївської області працюють три мобільних ІРЦ, які надають системний психолого-педагогічний супровід усім дітям, які цього потребують.
Наявність таких автомобілів є ключовим та якісним інструментом надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами, які не мають змоги дістатися до навчальних закладів, до інклюзивно-ресурсних центрів з тих чи інших причин.
Ці унікальні пересувні ІРЦ обладнані усіма необхідними корекційно-розвивальними технологіями та інструментами, як і традиційні інклюзивно-ресурсні центри. Кожен автомобіль спеціального призначення для задач інклюзії має дидактичні матеріали для проведення корекційної роботи логопеда, психолога та дефектолога. Обладнання є універсальним, підходить для обстеження, корекції, навчальної діяльності дітей різного віку та з різними особливостями розвитку.
Завдяки таким мобільним центрам фахівці мають змогу надавати належну фахову допомогу дітям з віддалених районів області, які цього потребують, долаючи соціальну ізольованість.
Протягом січня-квітня 2025 року Комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Казанківської селищної ради було реалізовано проєкт «Тепло без бар’єрів»в рамках проєкту "Підготовка до зими прифронтових громад".
Головною метою проєкту "Тепло без бар’єрів" стало створення енергоефективного та енергозберігаючого простору для дітей з особливими освітніми потребами, їх батьків та інших відвідувачів ІРЦ.
Було утеплено фасад установи, встановлено нові вхідні двері, систему водовідведення, відремонтовано відмостку. Всі ці заходи позитивно впливатимуть на заощадження тепла та дотримання температурного режиму в приміщеннях, де перебувають діти з особливими освітніми потребами та їх батьки.
Збереження тепла до 60% за рахунок утеплення зменшить витрати на опалення, що сприятиме сталому розвитку центру та економії коштів, які в майбутньому можливо буде направити на інші важливі потреби установи.
Утеплення будівлі інклюзивно-ресурсного центру стало не просто технічним оновленням, а важливим кроком до створення безпечного, доступного, здорового і гідного осередку для дітей з особливими потребами. Новостворений привабливий, естетичний зовнішній вигляд фасаду установи демонструє, що інклюзія - це не тільки про навчання, а про якість і комфорт освітнього простору, створення гідного середовища для всіх.
Успішна реалізація проєкту стала прикладом ефективної співпраці між місцевою владою (Казанківська селищна рада), громадським сектором (БО БФ «Джерело рідного краю») та Комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Казанківської селищної ради.
Проєкт "Підготовка до зими прифронтових громад" став можливим за підтримки ГО Молодь Україну партнерстві з Dan Church Aid та Norwegian Church Aid в Україні в Україні, фінансується Європейським Союзом спільно з Казанківською селищною радою та реалізовується через БО БФ "Джерело рідного краю".
Dan Church Aid та Norwegian Church Aid в Україні в Україні.