Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації » Інклюзивна освіта
Українська | Русский | English
Головна Керівництво Структура та контакти Нормативно-правова база Новини Актуально Доступ до публічної інформації Звернення громадян

Інклюзивна освіта

 

 

У 2018/2019 навчальному році  інклюзивним навчанням охоплено 182  дитини з особливими освітніми потребами, з них 138 навчаються у 118-ти класах  70 закладів загальної середньої освіти  та 44 дитини у 34 групах 30-ти закладів дошкільної освіти області.

Найбільшу кількість  дітей з особливими освітніми потребами інклюзивним навчанням охоплено у м. Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, Южноукраїнську, Березанському, Братському, Вітовському, Новобузькому, Снігурівському районах, Коблівській та Березанській об’єднаних територіальних громадах.

Для організації інклюзивного навчання введено 100 посад асистента вчителя у закладах загальної середньої освіти та 26 посад асистентів вихователя у закладах дошкільної освіти.

У закладах загальної середньої освіти №№ 13, 17, 43, 46, 53 Миколаївської міської ради створено 21 спеціальний клас для дітей із затримкою психічного розвитку, в яких навчаються  233  учня. У Южноукраїнській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів № 1 здобувають освіту 12  учнів у спеціальному класі дітей із затримкою психічного розвитку. В опорному навчальному закладі Веселинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  відкрито  спеціальний клас для 6 дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.

З метою забезпечення права дітей з особливими потребами на отримання дошкільної та загальної середньої освіти прийнято рішення про створення 18 інклюзивно-ресурсних центрів у Вітовському, Снігурівському, Новобузькому, Доманівському, Єланецькому, Кривоозерському, Березнегуватському районах, Баштанській, Коблівській, Веснянській, Ольшанській, Березанській, Казанківській  об’єднаних територіальних громадах та містах Миколаєві (2), Первомайську, Южноукраїнську, Вознесенську.

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації здійснено закупівлю спеціального автобусу. Обладнано  4 медіатеки  в опорних закладах загальної середньої освіти міста Вознесенська, Первомайська, Снігурівського району, Арбузинської об’єднаної територіальної громади та 4 ресурсних кімнати - у  Вітовському, Єланецькому районах, Веселинівській, Доманівській об’єднаних територіальних громадах.  

 

Сектор з питань інклюзивної освіти, діяльності інклюзивно-ресурсних центрів та інтернатних закладів

 

Руденко Надія Володимирівна – завідувач сектору – (0512) 37 87 11

 

Бондаренко Ольга Богданівна – головний спеціаліст сектору – (0512) 37 92 99
Зуйченко Роман Володимирович –   головний   спеціаліст   сектору  –   (0512)  37  92  99 

 

Шлях до інклюзивного навчання

 

  Завантажити презентацію
Формат: PPTX | Добавлен: 19/02/2019 16:20:24
5273Kb Скачать скачать

Актуальна інформація Нормативна база
Положення про інклюзивно-ресурсний центр