МОН пропонує для громадського обговорення проект Професійного стандарту за професією «Практичний психолог»
Професійним стандартом встановлюються єдині вимоги до практичних психологів закладів та установ освіти.
Метою професійного стандарту практичних психологів є зокрема: ▪ опис основних трудових функцій; ▪ встановлення єдиних вимог до загальних та професійних компетентностей; ▪ визначення умов праці.
Проект створювався за участі практиків, науковців, керівників закладів освіти, громадських організацій.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 23 червня на електронну пошту savytska@mon.gov.ua.
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусно
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
Методичні рекомендації та інформаційні матеріали щодо відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Про організаційні засади освітнього процесу в спеціальних закладах освіти, закладах освіти для дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 06/04/2020 16:49:43
Запрошуємо до дистанційного проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Українського відкритого університету післядипломної освіти
Запрошуємо до дистанційного проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Українського відкритого університету післядипломної освіти (УВУПО), якийє
першим в Україні самоврядним (автономним) закладом освіти типу розподіленого університету, що діє на засадах взаємодії формальної, неформальної та інформальної освіти.
УВУПО функціонує відповідно до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (Постанова КМУ від 21.08.2019 р. № 800).
Курси, що призначені для підвищення кваліфікації вчителів, можуть (за бажанням) включати досить розлогу електронну (мультимедійну) бібліотеку (1-11кл.) та інструкції для її
використання. Також передбачені опції для людей з порушеннями зору та слуху (адаптований сурдопереклад та шрифт текстів під мову Брайля). Представлені кейс-уроки охоплюють всю шкільну програму та адаптовані для інклюзивного навчання.
З попереднім переліком курсів Ви можете ознайомитися на сторінках викладачів віртуальних кафедр (http://uvu.org.ua/ [1]).
Пропонуємо різноманітні курси з сихології, НУШ, освіти дорослих, цифрових технологій, менеджменту освіти, філології, природничих та гуманітарних дисциплін тощо. Зокрема:
1. Технології та принципи дистанційного навчання: формування цифрових компетентностей педагога-тьютора (Автори: д.п.н. професор Л.А. Карташова, ст. викл. О.А.Бойченко,
ст. викл. Т.І. Шеремет).
2. Цифровий освітній простір: концептуальні засади формування; організація та підтримка діяльності учасників освітнього процесу (автор: д.п.н. професор Карташова Л.А.).
3. Підвищення кваліфікації педагогічних і керівних кадрів освіти на принципах відкритої освіти (Автор: д.п.н., професор Олійник В.В.).
11. Психологічна безпека освітнього середовища: сутність та умови створення (автор: д.психол.н., професор Бондарчук О.І.).
12. Психологічні умови попередження та подолання соціальної напруженості в освітніх організаціях (автор: д. психолог.н., професор, Карамушка Л.М.).
13. Технологія роботи з обдарованими дітьми (автор: к.п.н., доцент Пінчук Н. І.).
14. Управління закладом освіти як проєктно-орієнтованою організацією (автор: д.п.н., професор Рябова З. В.).
15. Управління проектами в закладах освіти: навч. програма спецкурсу для слухачів курсів підвищення кваліфік. (керів. закладів освіти) очно-дистанційної форми навчання
(автор: к.п.н., доцент Оліфіра Л.М.).
16. Супервізія як сучасна форма підтримки професійного розвитку педагогічних і управлінських кадрів системи освіти (автор: д.п.н., професор Клокар Н.І.)
Про всеукраїнський молодіжний проект - Хештег- Марафон #SpeakUpUkraine.
Департамент патрульної поліції управління патрульної поліції в Миколаївській області повідомляє провсеукраїнський молодіжний проект - Хештег- Марафон #SpeakUpUkraine. Хештег #SpeakUp - це міжнародне гасло цього року, яке проголошене ООН та символізує активні дії та висловлювання за безпеку на дорозі.
17 вересня 2019 року - старт проекту. Офіційна прес-конференція, під час якої буде оголошено умови конкурсу, призовий фонд, партнерів, старт реєстрації команд.
Про рекомендовані підручники на новий навчальний рік
Міністерство освіти і науки України опублікувало електронні переліки навчальної літератури, що рекомендована для використання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році. Відповідний
лист підписаний заступником міністра Вадимом Карандієм.
У Міносвіти звертають увагу на те, що переліки навчальної літератури постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідних предметних комісій Науково-методичної ради з питань освіти та оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі.
Початкова школа
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих для використання у
початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;
Основна та старша школа
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання в основній та старшій школі закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;
Школи з навчанням мовами національних меншин
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин
Дошкільні заклади
Перелік навчальної літератури, програм рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання у
Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки для використання у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами
Про міжнародний освітній літній табір «Практикуй сталий розвиток»
На відео представники директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН – гендиректор Олег Шаров та держексперт Анжеліка Кернична – відповідають на найпоширеніші запитання вступників. Зокрема, вони розказують про терміни вступної кампанії, кількість заяв, додаткові бали, коефіцієнти, творчі конкурси тощо.
Роз’яснення будуть для вступників як на бакалавра, так і на магістра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра.
Наприклад, у першому відео Анжеліка Кернична говорить про ключові терміни вступу на бакалавра та наскрізного магістра (тобто медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування): чим вони відрізняються для тих, хто вступає лише на основі сертифікатів ЗНО чи за підсумками співбесід, іспитів.
Для зручності користувачів усі відео мають титри, де дублюються слова спікерів. Наразі розміщено два ролики, але надалі розділ оновлюватиметься щотижня.
«Цього року ми підготували кілька різних форматів роз’яснень для вступників. Так, ще в травні на сайті МОН були розміщені запитання-відповіді про вступ на бакалаврат та магістратуру.В них йдеться про подання заяв та документів, пільговий вступ, нюанси вступу та переведення на бюджет тощо. Великий блок питань присвячений вступу в магістратуру тих спеціальностей, де треба складати іспити за технологією ЗНО. Окрім цього, на сайті МОН вже є інфографіки щодо термінів вступу на різні рівні – їх можна роздрукувати, щоб завжди орієнтуватися в датах. І от тепер ми пропонуємо вступникам ще й формат відеороз’яснень», – зазначив Олег Шаров.
Він також нагадав, що 24 червня почне працювати гаряча телефонна лінія МОН щодо вступу у виші.
Довідник навчальних закладів Миколаївщини. 2019 рік
Довідник містить дані про навчальні заклади I-IV рівнів акредитації та мережу ПТНЗ, їх структурні підрозділи, вартість навчання, перелік напрямів і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів у м. Миколаєві та Миколаївській області.
Матеріали для збірника надані навчальними закладами Миколаївщини.
Про ХІІ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧУ КОНФЕРЕНЦІЮ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ПІВДЕННО-СХІДНА УКРАЇНА: ЗІ СТАРОДАВНОСТІ У ХХІ СТОЛІТТЯ»
МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАЦІОНАЛЬНУ СИСТЕМУ КВАЛІФІКАЦІЙ»
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про Національну систему кваліфікацій», який має на меті вдосконалити правове регулювання питань оцінювання, присвоєння та визнання професійних кваліфікацій, ключових аспектів взаємодії зацікавлених сторін в межах Національної системи кваліфікацій.
Очікується, що реалізація законопроєкту сприятиме формуванню Національної системи кваліфікацій, яка відповідає потребам і запитам суспільства, економіки та ринку праці.
Проєкт Закон України «Про Національну систему кваліфікацій» розроблено на виконання абзацу другого підпункту 3 пункту 6 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту».
Проєкт закону спрямований визначити, зокрема:
Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 05 липня 2019 р. на електронну адресу panych@mon.gov.ua
Про організацію зарахування дітей до загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради на 2019 - 2020 навчальний рік
Запрошуємо представників закладів освіти, учнів, педагогів, батьків взяти участь у заході в рамках Освітнього проекту «Відкривай Україну»
Запрошуємо відвідатиПівфінал Освітнього проекту «Відкривай Україну», який відбудеться 08 червня 2019 року у Миколаєві у приміщенніМиколаївської обласної державної адміністрації за адресою вул. Адміральська, 22, на який приїдуть команди-півфіналісти проекту із Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.
Всеукраїнський проект “Відкривай Україну” - це гейміфікована освітня онлайн платформа для підлітків з усіх міст України, що навчає втілювати свої ідеї та задуми і цим змінювати свої школи, міста, Україну. Наразі це наймасштабніший безкоштовний
освітній проект для підлітків. На старті в ньому взяло участь 8 тисяч школярів з 860 малих міст України. У новому сезоні 2018-2019 років участь у проекті взяло понад тисяча шкіл.
Півфінал є третім етапом проекту на який ми відібрали 200 найкращих команд учасниць зі всієї України.
Більше деталей про Освітній проект «Відкривай Україну» можна прочитати на сайті http://vidkruvai.com.ua/about та на ФБ сторінці ttps://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu/
Учні 7-11 класів із різних населених пунктів презентуватимуть культурні та соціальні проекти, які вони вже реалізували у своїх громадах, та боротимуться за участь вже цієї осені у Фіналі в місті Києві.
Конкурс відбудеться у форматі пітчингу проектів. Окрім конкурсної частини, на нашому заході передбачено багато активностей.
Запрошуємо освітніх експертів, вчителів, молодіжних працівників та учнів шкіл до такої локації Фестивалю як світове кафе та панельна дискусія.
Реєстрація для експертів та деталі за посиланням: https://forms.gle/ZmTP4eh5UpaoBHdt7
Щоб стати частиною локації “Експозиції та активності освітніх ніціатив регіону”.
Реєстрація та деталі за посиланням: https://forms.gle/9EAhTpT2PVYq19aW8
Увага! Запрошуємо освітян Миколаївщини на тренінги професійного розвитку. Освітня платформа «Критичне мислення»
Освітня платформа «Критичне мислення» проводить тренінги професійного розвитку за вказаним напрямом у 15 областях України, у тому числі в Миколаївській. Навчання з нами вже пройшли близько 7 000 педагогів. Сайт НУШ радить Платформу для додаткової освіти.
12 червня запрошуємо учителів початкової школи Вашої області на тренінг «Основні інструменти
вчителя початкової школи в організації роботи учнів з різними видами інформації» (модуль 2).
У програмі практичного тренінгу: закриті й відкриті запитання та запитання за рівнями мислення у роботі з різними видами інформації; застосування окремих методів із розвитку критичного мислення на основі різних типів запитань; моделювання (підготовка й проведення) фрагментів уроків з новими та вже відомими методами.
18 червня запрошуємо учителів основної та старшої школи Вашої області на тренінг “Методика розвитку критичного мислення учнів у викладанні різних предметів” (модуль 1).
У програмі: що таке критичне мислення (КМ), особливості організації навчання з використанням методів критичного мислення, структура уроку з розвитку критичного мислення, запитання як основний інструмент розвитку критичного мислення.
На відміну від онлайн-навчання, учителі отримають реальний досвід та навички роботи, що вже завтра застосують зі своїми учнями. Учасниці/ки побувають у ролі як учителів, так й учнів, щоб краще зрозуміти методику зсередини. Додатково на допомогу вчителям будуть посібники Платформи. Усі учасниці/ки отримують іменні сертифікати професійного розвитку з вказаними 8 годин навчання.
Адресу проведення буде повідомлено учасницям/кам після реєстрації
Попередня реєстрація на всі тренінги обов’язкова – на сайті Освітня платформа "Критичне мислення" у розділі "Найближчі тренінги" www.criticalthinking.expert (або ж просто наберіть у гуглі «Критичне мислення тренінги»). На сайті є програми тренінгів, умови участі, як дістатися й усі деталі.
Телефон для запитань:095 534 0981, Олена.
Просимо сприяти поширенню інформації про цю можливість професійного розвитку для педагогічних працівників.
ОДИНАДЦЯТА МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ»
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
МИ РОЗПОЧИНАЄМО РЕЄСТРАЦІЮ УЧАСНИКІВ ОСІННЬОЇ ОДИНАДЦЯТОЇ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ», яка відбудеться 22-24 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).
Організовує та проводить виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України (лист МОН України № 1/9-724 від 27.11.2018, лист НАПН України № 2-7/234 від 02.11.2018).
ОФІЦІЙНИЙ ЛИСТ-ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У ВКЛАДЕННІ (ДИВІТЬСЯ НИЖЧЕ).
Пакет документів ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ УЧАСТІ У ВИСТАВЦІ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ на сайті за посиланням http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/to-participants
Пакет документів НА УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ за посиланням http://innovosvita.com.ua/index.php/uk/contest
ДО 12.09.2019 Р. подаються ЗАЯВКИ на проведення ПРЕЗЕНТАЦІЙ, СЕМІНАРІВ і т.д.
ДО 20.09.2019 Р. подаються РОБОТИ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСАХ виставки.
ДО 04.10.2019 Р. подаються ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ у виставці.
Запрошуємо Вас стати учасником наймасштабнішої події сфери освіти в
Україні!
Про проведення інформаційно - просвітницької кампанії "Уважні батьки"
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 18/04/2019 15:11:51
Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та Обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує учнівську молодь взяти участь в обласних заходах:
Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради запрошують до участі
Відповідно до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 07.03.2019 № 129, зареєстрованого у Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області 11.03.2019 № 72/3357 повідомляємо, що накази:
від 23 лютого 2017 року № 129 «Про проведення щорічногоконкурсу на кращий опорний заклад протягом 2017-2021 років», зареєстрованого у Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області 01 березня 2017 року за № 69/2650;
від 27 лютого 2018 року № 134 «Про щорічний конкурсний відбір закладів загальної середньої освіти щодо участі у проекті нового освітнього простору протягом 2018-2021 років», зареєстрованого у Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області 02 березня 2018 року за № 93/3006втратили чинність. Конкурси в 2019 році проводитися не будуть.
Про відновлення проведення конкурсу на кращий опорний заклад та конкурсний відбір закладів загальної середньої освіти щодо участі у проекті нового освітнього простору буде повідомлено додатково.
УВАГА!!! МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ КМУ "ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ СТРОКУ НАВЧАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ"
МОН пропонує до громадського обговорення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 585
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постановки Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 585 ». Даний проект постанови передбачає внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. №585 “Про встановлення строку навчання у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей з особливими освітніми потребами” та приведення її у відповідність до діючого законодавства.
Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2019 році
Конкурс відео-робіт на тему «Фінансова грамотність»
Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» оголошує конкурс відео-робіт на тему «Фінансова грамотність» (далі – Конкурс) серед студентів закладів вищої освіти України. Конкурс проводиться в рамках святкування Всесвітнього тижня грошей в Україні (Global Money Week).
Метою Конкурсу є залучення молоді до поглибленого вивчення фінансових питань, стимулювання творчого мислення і отримання практичних навиків у фінансовій сфері.
Учасникам Конкурсу пропонується створити та надати відео-роботи на такі теми:
Три речі, які ви не знали про заощадження.
Як заощадити та не втратити.
Я заощаджую для того, щоб...
Для участі у Конкурсі студентам з 20 лютого до 15 березня 2019 року (включно) необхідно:
завантажити відео-роботу на одну із запропонованих тем на GooglDrive з відкритим доступом;
заповнити анкету учасника на офіційній сторінці Конкурсу за веб-адресою: finlitvideo.fg.gov.ua. В анкеті учасника додати посилання на відео-роботу на GooglDrive та завантажити сканкопію/фото студентського квитка учасника.
Брати участь у Конкурсі можна індивідуально або як команда (не більше двох осіб). Кожен учасник або команда має право надати тільки одну відео- роботу тривалістю не більше 2 хв.
З детальною інформацією щодо умов Конкурсу можна ознайомитись за посиланням (finlitvideo.fg.gov.ua).
Інформацію щодо участі у Конкурсі можна отримати у представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олесі Шніцер, за телефоном: (044) 333 65 63, електронна пошта: shnitser@fg.gov.ua або у представника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Марини Кулігіної за телефоном: (044) 237 02 10, електронна пошта: Marina_Kuligina@dai.com.
Фотопроект для молоді «Об’єктив професій»
Миколаївський обласний центр зайнятості з 1 березня 2019 року запускає профорієнтаційний фотопроект «Об’єктив професій» для учнів 8-11 класів.
Ідея проекту: підготовка учнів старших класів до усвідомленого вибору професій через ознайомлення з майбутніми професіями та професіями своїх батьків.
Зміст проекту: протягом 3 місяців учасники розміщують фото на своему профілі в інстаграм з хештегом #знімокпроф. Фото відображають наступне
Умови проекту:
- У період з 1 березня по 10 травня 2019 року учасники мають розмістити 2 фото на своєму профілі в Instagram з хештегом #знімокпроф
1) Моя майбутня пофесія
- Перше фото має відображати специфіку майбутньої професії, на ньому є обов’язковою присутність учасника фотопроекту, який за допомогою атрибутики професії або відповідного робочого місця зображує свою майбутню професію. Разом з фото має бути пост, який описує (уточнює) майбутню професію учасника
2) Професія моїх батьків
- Друге фото повинне відображати специфіку професії одного із батьків. На фото має бути учасник фотопроекту разом із одним із батьків на робочому місці. Під фото має бути пост, який характеризує професію батьків.
Фото учасників проекту дублюватимуться на сторінку в Facebook Миколаївський обласний центр зайнятості та в Instagram (сторіці mikolaevocz https://www.instagram.com/mikolaevocz/) в рубрику фотопроект «Об’єктив професій».
Переможцями фотопроекту будуть визнані учасники, фото яких стануть найпопулярнішими за кількістю вподобань в Інтернеті (сумарне вподобання на особистій сторінці учасника в Instagram та вподобання фото на сторінці Миколаївського ОЦЗ в Instagram та Facebook). Підведення підсумків та нагородження переможців фотопроекту «Об’єктив професій»
- 20 травня 2019
Про Всеукраїнський фестиваль "Під Покровом Тризуба -2019"
Оголошено конкурс проектів із національно-патріотичного виховання на 2020 рік
Міністерство молоді та спорту України оголосило конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році. Заявки прийматимуть до 14 березня 2019 року.
Слід зазначити, що Конкурс проводять відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка».
Зокрема, конкурсні пропозиції подаються на розв’язання таких пріоритетних завдань:
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді;
Популяризація національної духовно-культурної спадщини;
Підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення та героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України;
Ушанування пам’яті жертв окупаційних режимів, зокрема Голодомору 1932-1933 років і масових голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, депортації кримсько-татарського народу;
Збільшення чисельності членів громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на національно-патріотичне виховання дітей та молоді;
Збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України;
Підготовка громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);
Конкурсна пропозиція має містити:
Заяву про участь у конкурсі за формою, затвердженою наказом Міністерства молоді та спорту України від 23 березня 2018 року № 1312 "Про затвердження форм документів, необхідних для проведення конкурсів із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка", зареєстрованого у Міністерстві юстиції 29 березня 2018 року за № 385/31-837 (зі змінами) , за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності) (оригінал і п’ять копій);
Опис проекту національно-патріотичного виховання та кошторис витрат, необхідних для реалізації проекту, за формою, затвердженого наказом Міністерства молоді та спорту України від 23 березня 2018 року № 1312 "Про затвердження форм документів, необхідних для проведення конкурсів із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка", зареєстрованого у Міністерстві юстиції 29 березня 2018 року за № 385/31-837 (зі змінами) (оригінал і п'ять копій);
Листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (в разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проекту, заходу);
Інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема про досвід реалізації проектів, спрямованих на національно-патріотичне виховання, відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності, визначених в Указі Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 "Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки", протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, про джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення, інформація щодо наявності бюджетних правопорушень протягом останніх двох років (оригінал і п'ять копій).
Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі.
Громадська організація може подавати на Конкурс кілька конкурсних пропозицій, які приймаються з дня опублікування оголошення до 14 березня 2019 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10:00 до 17:00 у п’ятницю до 15:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 712. Контактні телефони: (044) 289-08-30). Електронна адреса: npvmms@msms.gov.ua.
Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження Державного бюджету України на 2020 рік.
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека проводить опитування
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека проводить опитування з метою вивчення інформаційних потреб та запитів абонентів бібліографічного інформування для якісного їхнього задоволення. Щиро вдячні Вам за участь і просимо дати відповідь на запитання. АНКЕТА
Про всеукраїнський молодіжний хореографічний турнір "The Star Stage "
1 березня БФ «Щаслива лапа» за підтримки Міністерство освіти і науки України пропонує закладам дошкільної освіти долучитися до проведення "Всеукраїнського заняття доброти" на тему: "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин"
Конспект тематичного заняття «Тварини – наші друзі» із мультимедійною презентацією (розроблений спеціалістами БО «БФ «Щаслива лапа») можна завантажити за посиланням – goo.gl/wgppn4
Для підведення підсумків заходу учасники до 05 березня 2019 року необхідно надіслати на електронну пошту bioetika@happypaw.ua інформацію:
• назва навчального закладу
• область, місто
• кількість проведених «занять доброти»
• фотографії процесу проведення.
Якщо навчальний заклад має бажання отримати електронний сертифікат учасника «Всеукраїнського заняття доброти», необхідно:
1. Заповнити заявку за посиланням (до 28.02.19 р.) – goo.gl/xo597x .
2. Провести «заняття доброти» 1 березня 2019 року.
3. До 05.03.19 р. надіслати фотозвіт (1 заняття – 1 фото) про проведене заняття на електронну адресу – bioetika@happypaw.ua
Долучайтесь до виховання свідомого та відповідального покоління.
Про всеукраїнську науково-практичну конференцію «Етнопедагогіка М. Г. Стельмаховича в сучасному освітньому вимірі»
Про методичні матеріали щодо проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2019 році
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 11/02/2019 10:21:53
Кафедра загальної та прикладної лінгвістики Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського проводить ІІІ Інтернет-олімпіаду з прикладної лінгвістики.
Інтернет-олімпіада проходитиме у два етапи:
І етап – дистанційний – відбудеться з 24.12.2018 р. по 08.02.2019 р.;
ІІ етап – відбудеться на базі факультету іноземної філології Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського (м. Миколаїв, вул. Нікольська, 24) 22.02.2019 р.
Відповідальні особи: Олексюк Олеся Миколаївна, доктор філософії у галузі гуманітарних наук, доцент кафедри загальної та прикладної лінгвістики, тел.: (068)2671657; Бабій Юлія Борисівна, доктор філософії у галузі гуманітарних наук, доцент кафедри загальної та прикладної лінгвістики, тел.: (093)3093631; Серебрич Аліна Валеріївна, лаборант кафедри загальної та прикладної лінгвістики, тел.: (063)6558430.
Шановні колеги! Нагадуємо, що визначення опорних закладів здійснюється відповідно до чинного законодавства:
ЗаконуУкраїни «Про освіту».
Закону України «Про загальну середню освіту».
Положення про освітній округ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №777.
Постанови Кабінету Міністрів України від 31.08. 2016 № 574 «Про внесення змін до Положення про освітній округ».
Постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 № 289 «Про внесення змін до пункту 2 Положення про освітній округ».
Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 № 79 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
ВАЖЛИВО! при визначенні опорного закладу необхідно враховувати перспективний план створення об’єднаних територіальних громад.
Крім того:
заклад може бути опорним, якщо до його складу входять філії або здійснюється перевезення не менше ніж з трьох селищ, сіл, в яких ліквідовано заклади загальної середньої освіти або припинено (зупинено) їх діяльність;
назва опорного закладу повинна відповідати вимогам чинного законодавства (Закон України «Про освіту», наказ МОНУ від 17.02.2004 № 120 «Про назви, печатки, штампи, вивіски загальноосвітніх навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2004за № 248/8847);
НВК не може входити до складу опорного закладу, отже необхідно виокремити заклад дошкільної освіти як окрему юридичну особу або створити структурний підрозділ опорного закладу.
Про проведення Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 15/01/2019 15:02:03
ЦЬОГОРІЧ УЧНІ 9-Х КЛАСІВ НЕ ЗДАВАТИМУТЬ ДЕРЖАВНУ ПІДСУМКОВУ АТЕСТАЦІЮ ЗА ТЕХНОЛОГІЄЮ ЗНО
У 2019 р. державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти. Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).
Відповідне роз'яснення надає МОН сьогодні, 10 січня 2019 року, у зв'язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі.
Як раніше повідомляла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року.
Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуться як оцінки за ДПА з таких предметів:
українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову.
Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.
Ознайомитись з граничною чисельністю вчителів, які зможуть зголоситися взяти участь у добровільній сертифікації у кожній з областей та місті Києві, можна за посиланням
Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради запрошує до участі
Наказ МОН від 13.12.2018 № 1392 “Про затвердження Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації керівних кадрів закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог Концепції “Нова українська школа”
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 21/12/2018 13:38:55
Розпорядження ОДА від 26.11.18 № 504-р "Про заходи щодо організації та проведення Дня Святого Миколая, новорічних і різдвяних свят для дітей в Миколаївській області"
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 18/12/2018 15:46:54
Запрошуємо до участі у XXII Огляді Різдвяних вертепів
Соціальний проект “12 тижнів відповідальності”
Для активних та сміливих дітей 5 – 17 років:
* які відчувають свою особливу місію на Планеті та готові діяти для примноження любові, добра і турботи про природу,
* які прагнуть розвиватись, набути сміливості, впевненості, нових корисних для життя навичок та реалізувати свій потенціал,
* які хочуть знайти друзів-однодумців в різних куточках Земної кулі.
Після мотивуючого освітнього курсу саморозвитку діти створять свою історію про новий досвід, набутий в проекті “12 тижнів відповідальності”. Історії, що доторкнуться до серця, будуть відзначені та представлені на виставці в Києві.
Формат проекту: онлайн, щотижневі завдання для здобуття нових навичок
Запрошуємо до участі в рейтинговому виставковому конкурсі та конкурсі з тематичних номінацій ДЕCЯТОЇ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «СУЧАСНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ - 2019»
ПОЧАТОК РЕЄСТРАЦІЇ – 10 грудня 2018 р.
ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ – 08 лютого 2019 р.
ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ КОНКУРСІВ – 14 березня 2019 р. Вручення переможцям конкурсів виставки Гран-Прі, золотих,
срібних і бронзових медалей, сертифікатів, дипломів.
ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСАХ ВИСТАВКИ за посиланням http://www.vsosvita.com.ua/index.php/uk/konkurs
Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2019» відбудеться 14-16 березня в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13, метро «Арсенальна»).
Бажаємо учасникам конкурсів безмежного натхнення та перемог!
Із питань участі в конкурсах виставки звертайтесь у Оргкомітет:
Компанія «Виставковий Світ»
Тел.: +38 044 498-42-04, 498-42-05, +38 067 656-51-89 або пишіть нам
expo@vsvit.com.uahttps://www.facebook.com/worldedu.exhibitions/
БО «БФ «Щаслива лапа» інформує
БО «БФ «Щаслива лапа» запрошує навчальні заклади розмістити на офіційному сайті благодійного фонду допомоги безпритульних тварин «Щаслива лапа» найкращі авторські матеріали на тему «Гуманне ставлення до тварин», створених та використаних педагогами під час проведення Всеукраїнського уроку доброти . Завантажити лист
Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та обласний Будинок художньої творчості Миколаївської обласної ради оголошує конкурси
МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення
Проект наказу розроблено з метою встановлення єдиних підходів до врегулювання порядку здобуття загальної середньої освіти за індивідуальною формою відповідно до Закону України «Про освіту».
Разом із цим, проект передбачає:
- визначення особливостей здобуття освіти за екстернатною (екстернат), сімейною (домашньою) формами та педагогічним патронажем, які є різновидами індивідуальної форми здобуття освіти, згідно Закону України «Про освіту».
- створення умов для впровадження нових форм здобуття загальної середньої освіти – сімейної (домашньої) та педагогічного патронажу.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 10 грудня 2018 року на e-mail: linnyk@mon.gov.ua (Ліннік Олена Олегівна), storchak@mon.gov.ua (Сторчак Ніна Анатоліївна) або за адресою: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135.
МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КМУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 27 СЕРПНЯ 2010 Р. № 777»
Опубліковано 03 грудня 2018 року о 12:31
На виконання вимог Закону України «Про освіту» МОН розроблено
Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної осв
Завантажити Формат: PDF | Добавлен: 03/12/2018 19:50:03
Про проведення фінального етапу ІX Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»
На виконання Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю за основними напрямами позашкільної освіти на 2018 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 04.01.2018 № 12, з 20 до 23 листопада ц.р. у м. Київ Національний центр «Мала академія наук України» проведе фінальний етап ІX Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Положення про захід розміщено за посиланням http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0839-13.
У програмі заходу – виставка демонстраційних моделей і макетів, стендовий (постерний) захист проектів учасників за номінаціями, культурна програма.
До участі в заході запрошуються автори науково-дослідницьких робіт (проектів) – переможці відбіркового етапу, згідно з додатком.
молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»
Миколаївська область
1.Лінчаковський Станіслав Миколайович, учень 11 класу Першої української гімназії імені Миколи Аркаса Миколаївської міської ради Миколаївської області;
2.Іванченко Ксенія Віталіївна, учениця 10 класу Миколаївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради Миколаївської області;
3.Заудальська Вероніка Сергіївна, учениця 11 класу Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Первомайської міської ради Миколаївської області;
4.Благиня Андрій Юрійович, учень 11 класу Миколаївського морського ліцею імені професора М. Александрова.
Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та Обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді анонсують обласні конкурси
Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей
Міністерствонадсилає перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітейдля застосування фахівцями психологічної служби у системі освіти, який схвалений вченою радою Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України (протокол № 9 від 13.09.2018).
Про конкурс для молодих підприємців віком 15-18 років Diamond Challenge
Мета Diamond Challenge – надати можливість молодим талантам розвивати свій підприємницький хист, сформувати комплексне розуміння фінансової діяльності та цінності грошових коштів, а також сприяти цілеспрямованій молодіжній підприємницькій діяльності. Детальніше на офіційному сайті: http://icepp.org.ua/proekti-icepp/item/95-diamondchallengeua.html
Про проведення Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді «ITalent»
Інформуємо про реєстрацію на Всеукраїнський конкурс із інформаційних технологій для дітей та молоді «ITalent». Завантажити Лист МОН № 3 -1024
МОН ЗАПРОШУЄ НАДСИЛАТИ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ОНОВЛЕННЯ ПЕРЕЛІКІВ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ШКІЛЬНИХ КАБІНЕТІВ ФІЗИКИ, ХІМІЇ, БІОЛОГІЇ, ГЕОГРАФІЇ ТА МАТЕМАТИКИ
До уваги! Начальників управлінь, відділів освіти міських рад, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівників закладів загальної середньої освіти
Про вшанування пам'яті миколаївців, які віддали життя за Україну
ЗметоювиконаннядорученняКабінетуМіністрівУкраїнивід 30.09.2014 № 30137 721-14щодогероїзаціїосіб, яківіддалижиттязаУкраїнутаналежноговшануванняїхпам’ятіпросимозабезпечитипоширенняелектронноїверсіїкниги «ВоїнисвітлаМиколаївщини» середзакладівсередньої, професійно-технічноїтавищоїосвітиобластідлявикористанняпідчаспроведеннявиховнихзаходівпатріотичногоспрямування. Матеріали книги розміщені на головній сторінці офіційного веб-сайту Миколаївської облдержадміністрації (банер «Воїни світла Миколаївщини»), а також у розділі «Герої не вмирають» за посиланням http://www.mk.gov.ua/store/files/announce 1540214358.pdf.
ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ, РЕАГУВАННЯ НА ВИПАДКИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА І ВЗАЄМОДІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ІЗ ІНШИМИ ОРГАНАМИ ТА СЛУЖБАМИ
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Детальніше ...
Кабінет Міністрів затвердив нові програми проведення військово-патріотичної гри «Джура»
Кабінет Міністрів вніс зміни у положення про військово-патріотичну гру «Джура». У Міністерстві освіти зазначають, що відтепер військово-патріотична гра «Джура» проводитиметься за новими програмами, зокрема «Джура-Оборонець», «Джура-Десантник», «Джура-Прикордонник», «Джура-Гвардієць» та «Джура-Поліцейський». Детальніше ...
Про затвердження зведених таблиць з питань загальної середньої освіти Наказ МОН № 1062 від 03.10.2018 року
Про затвердження примірних вимог до супровдження дистанційного курсу для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи Наказ МОН № 1094 від 11.10.2018 року
Про затвердження змісту дистанційного курсу для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та примірних технічних вимог до нього Наказ МОН № 1093 від 11.10.2018 року
30 жовтня відбудеться 4-й міжнародний Інтернет-марафон на тему «Кращі освітні практики. Досвід Ізраїлю». Фахівці з Ізраїлю поділяться напрацюваннями та досвідом викладання, дадуть рекомендації в контексті реформи освіти України.
Топові теми марафону:
• Інклюзія в освіті
• Startup nation з першого класу (основи підприємництва та розвитку soft skills).
• Бейт Мідраш — технології сумісного навчання на основі текстів.
• Неформальна освіта — професійні bootcamps.
31 жовтня - 2 листопада — Інтернет-марафон «Змінюємо школу разом: новий освітній простір та сучасні технології». Три дні потужних вебінарів, три лінії педагогічного розвитку.
1. Початкова школа: НУШ - досвід пілотних шкіл.
2. Вебінари від фіналістів конкурсу Global Teacher Prize Ukraine.
3. Найгарячіші питання освіти України: вебінари для вчителів усіх категорій та адміністрації школи.
✅ Реєструйтеся на Всеукраїнський Інтернет-марафон просто зараз : https://goo.gl/ZbfbBd
Всеукраїнський літературний клуб "Фенікс" запрошує на ІІІ Всеукраїнський фестиваль -конкурс поезії та мистецтв " Срібного Століття Силует"
Про Всеукраїнський інтернет-турнір із природничих дисциплін
Турнір проводиться Національним центром «Мала академія наук України» та Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – XXI» з метою виявлення, розвитку та підтримки обдарованих дітей, підвищення інтересу школярів до поглибленого вивчення природничих дисциплін; залучення учнів до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України.
Конкурс на отримання стипендії за програмою HMC Projects оголошено!
Оголошено конкурс на отримання повної стипендії від британських шкіл-пансіонів за програмою HMCProjects на навчальний рік 2019/2020.
До участі в конкурсі запрошуються старшокласники, вік яких на 1 вересня 2019 року буде у межах 16–17½ років.
Щоб подати заявку на участь у конкурсі, надішліть електронного листа на адресу Національного Координатора HMCProjects в Україні – Українсько-американського університету Конкордія – hmcprojects@wiuu.edu.ua
У листі вкажіть дані для попередньої реєстрації (своє повне ім’я (ПІБ), дату народження, місто, школу, ПІБ директора школи, клас, свій контактний номер телефону, контактну електронну адресу (якщо відрізняється від тієї, з якої надіслано листа); імена (ПІБ), контактні телефони й електронні адреси батьків/опікунів) і додайте заповнену заповнену аплікаційну форму.
Конкурс для дітей та юнацтва "Літературний Всесвіт"
Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова щорічно проводить Всеукраїнський конкурс "Літературний всесвіт".
Наш проект покликаний знаходити і розвивати нові таланти. Будь-яка дитина у віці до 18 років може взяти в ньому участь.
Літературний всесвіт має 3 напрямки:
Нова космічна казка. У цій секції самі діти можуть придумати космічну казку, в якій вони би хотіли побувати самі
Вірш. Тут діти можуть проявити свій поетичний талант, описавши у віршованій формі свої космічні фантазії.
Есе. Ми пропонуємо дітям поміркувати на задані теми, виказати своє ставлення до оточуючого світу.
Увага! Інформація для учасників конкурсу «Літературний Всесвіт».
Конкурс «Літературний Всесвіт» організує і проводить Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова з метою забезпечити умови для творчої самореалізації дітей та молоді, розвитку у юнаків і дівчат творчих здібностей, інтересу до науки і техніки, до проблем дослідження Всесвіту.
Для участі у Конкурсі необхідно надати заявку і конкурсну роботу в оргкомітет Конкурсу за електронною поштою: star.way.dp@gmail.com . (Тема листа - Літературний Всесвіт). Заявки без робіт не розглядаються.
Всеукраїнський конкурс “Молодь за безпеку дорожнього руху”
Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» за підтримки Державного підприємства Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України, Моторного транспортного страхового бюро України, Міністерства освіти і науки України та Першого автомобільного телеканалу проводить Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт на тему безпеки дорожнього руху. Детальніше : dopomogadtp.com/ua/vseukrayins-ky-j-konkurs-molod-za-bezpeku-dorozhn-ogo-ruhu/
Про проведення Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти
Про проведення Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації « Профілактичні програми»
З метою популяризації документів Національного архівного фонду України, та інформування про специфіку роботи з історичними джерелами державний архів Миколаївської області проводить екскурсії для учнів загальноосвітніх шкіл Миколаївщини та студентів навчальних закладів Миколаєва. Тематика екскурсій різноманітна: специфіка побудови власного родоводу, краєзнавчі дослідження, висвітлення подій І та II Світових воєн на теренах Миколаївщини, Голодомор 1932-1933 рр., Голокосттощо. Екскурсії проводяться щоп’ятниці. З питань організації екскурсій звертатися за телефоном 37-00-65, заявку на проведення екскурсії подаватити на електронну адресу: таі1@тк.агсіііуез.§оу.иа, або за адресою: вул. Московська, 1.
Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського запрошує на підготовчі курси до ЗНО
Чорноморський національний університет імені Петра Могили запрошує до участіу першому щорічному Фестивалі учнівської молоді «Ліга кращих».
Метою даного фестивалю є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, формування покоління молодих науковців і практиків для різних галузей суспільного життя, підведення підсумків роботи учнівських наукових товариств, активізація всіх форм позашкільної освіти та формування майбутньої інтелектуальної еліти громад України.
До участі у фестивалі запрошуються учні 10-11 класів ЗНЗ, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ.
Умови участі, номінації фестивалю, вимоги до оформлення заявки та критерії оцінювання розміщені на сайті https://chmnu.edu.ua.
Оголошується Конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка" (зі змінами) з метою комплексного розвитку національно-патріотичного виховання та надання підтримки громадським об'єднанням у 2019 році на виконання заходів щодо національно-патріотичного виховання Міністерство молоді та спорту України оголошує конкурс з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році.
Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 1 жовтня 2018 р. щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10:00 до 17:00 (у п’ятницю – до 15:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 712. Контактні телефони: (044) 289-08-30). Електронна адреса: npvmms@msms.gov.ua.
Конкурс буде завершено протягом 15 днів після затвердження Державного бюджету України на 2019 рік.
Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 20жовтня 2018 року на електронну адресу: shumik@mon.gov.ua
Щодо напруженої епідемічної ситуації
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
№ № 1/9-537 05.2-11/235301 від 06 вересня 2018 року
Щодо напруженої епідемічної ситуації
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство освіти і науки України повідомляють. що в Україні за останні 5 років має місце нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики.
На сьогодні в країні вже спостерігається спалах захворювання на кір, зокрема, з початку 2018 року зареєстровано майже 30 тисяч випадків хвороби, у тому числі 13 з летальним наслідком.
Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності, зменшення міжепідемічного періоду.
Ураховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти. Зазначена вимога передбачена в статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» відповідно до якої дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні діти у віці до 6 років повинні бути щепленими проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У шестирічному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця. поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. На сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я вакцин щоб охопити імунопрофілактикою всі вікові групи, які цього потребують.
Просимо взяти під особистий контроль організацію заходів, спрямованих на попередження захворювання населення на інфекційні хвороби, яких можна запобігти шляхом імунопрофілактики.
В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун
Кафедра Тюркології інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголошуе мовно-літературний конкурс серед учнів 10-11 КЛАСІВ з нагоди святкування 15-ї річниці Турецького центру інформаці та досліджень
Твори-есе надсилайте до 15 вересня 2018 року на електронну пошту:
Мовно-літературний конкурс серед учнів 10-11 класів з нагоди святкування 15-ї річниці Турецького центру інформації та досліджень
E-schools.info надає установам освіти України можливість зробити впевнений крок вперед, почавши використовувати сучасний сервіс електронних щоденників і журналів.
Про Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва у 2018 році
Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва у 2018 році.
Конкурс проводиться у номінаціях: «Краще періодичне друковане видання для дітей»; «Краще періодичне друковане видання для юнацтва».
Прийом заявок на участь триває з 1 вересня по 1 грудня 2018 року.
Положення про конкурс розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо під рубрикою «Конкурси, премії» в розділі «Конкурси».
В рамках групи проектівJoin_IT– освітніх ініціатив з популяризації IT серед дітей та підлітків – Асоціація організовує низку зустрічей спеціалістів галузі зучнями загальноосвітніх шкіл по всій країні.
Для створення цікавого та мотивуючого навчального процесу Асоціація "ІТ Ukraine" залучає найкращих лекторів-практиків та найбільш ініціативних викладачів, що підтримують ідею вільного розповсюдження знань серед населення. В цьому нам допомагають Міністерство освіти та науки, державні освітні заклади та міжнародні IT-компанії, чиї експерти залюбки знайомлять дітей з усіма тонкощами роботи програміста.
Профорієнтаційнй зустрічі проходять в два етапи - весняну та осінню хвилі.
Європейський фестиваль «НАУКА на СЦЕНІ» (Science on Stage) для вчителів з надзвичайними ідеями викладання природничих наук
Запрошуємо усіх бажаючих представити свої інноваційні ідеї у викладанні предметів природничо-наукового напрямку (STEM предмети – це фізика, хімія, біологія, інформатика, математика, трудове навчання та природознавство у молодших класах) до участі у національному Фестивалі-отборі, який відбудеться 26-27 жовтня 2018 року у ХНУ ім. Каразіна. РЕЄСТРУЙТЕСЯ на сайті. Кінцевий термін реєстрації на фестиваль 15.09.2018!
Запрошуємо спільноту долучитись до всесвітньої екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів»
Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до всесвітньої екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day), яка цього року проходитиме 15 вересня (щорічно – 3ій вихідний вересня).
Акція проводиться на узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.
Всеукраїнська гра «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» імені братів Чучупак
З 20 по 23 вересня 2018 року у Черкаській області (Чигиринський район, село Буда, урочище Холодний Яр) відбудеться Всеукраїнська гра «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» імені братів Чучупак, спрямована на вшанування героїв боротьби Українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
У 2016 році теренова гра «СІЧ: сила і честь» імені братів Чучупак відбулась вперше. Учасниками стали юнаки та юначки віком від 16 до 28 років з різних куточків України. Аналогом заходу є теренова гра «Звитяга», яка вже 12 років відбувається у Волинських лісах у травні. Суть змагань полягає в визначенні кращої з двох команди в ході проведення теренової гри. Завдання команд заволодіти та втримати, до кінця гри, прапор команди супротивника. Виконання цієї вимоги – перемога, якою можна пишатися.
Під час теренової гри сотні можуть «знищувати» гравців суперника шляхом зриву1 нарукавної пов’язки. Кожен «вояк» носить на руці таку пов’язку відповідного кольору сотні, яка є ознакою його "життя". Втрата пов’язки «вояком» означає його «загибель», тобто супротивник має зірвати пов’язку з руки. Зірвані пов’язки передаються до Ради вищих спостерігачів і по їх кількості визначається результат гри. При встановленні результатів змагань РВС використовує шкалу оцінки.
СІЧ – це більше 10 км2 лісів урочища Холодний Яр, де близько двох сотень молодих людей боротимуться за «виживання» та перемогу. Гра відтворюватиме військовий впоряд та звичаї холодноярівських повстанців, дотримуючись суворих правил.
Захід проводиться з метою вшанування геройського чину усіх борців за незалежність української держави, пропаганди здорового способу життя, активного відпочинку серед молоді, популяризації дитячо-юнацького молодіжного патріотичного руху.
Витрати на проживання (наметовий табір), проїзд та виконання програми заходу з 20-23 вересня 2018 року здійснюється за рахунок організаторів. Звертаємо вашу увагу, що організатори не забезпечують учасників централізованим харчуванням. Попередню інформацію про осіб, які бажають взяти участь у Грі необхідно подати до 7 вересня 2018 року на електронну адресу npvmms@msms.gov.ua. Із детальною інформацією про захід, можна ознайомитись на офіційній сторінці Гри у facebook https://www.facebook.com/terenivka.sich/
Контактна особа у Міністерстві молоді та спорту України: головний спеціаліст відділу національно-патріотичного виховання Олексій Саввін (044) 246 62 35.
Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами у 2018/2019 навчальному році
Міністерство освіти і науки України рекомендує для використання у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами у2018/2019 навчальномуроці навчальнулітературу
Звертаємовашу увагу, що перелік постійно доповнюватиметься новиминазвами навчально- методичних посібників.
Електронні версії оригінал-макетів підручників
В Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти опубліковано електронні версії підручників для 1, 5 та 9, 10 класів, двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека» та методичні матеріали для педагогів.https://lib.imzo.gov.ua/
Електронні версії підручників у pdf – форматі будуть у відкритому безоплатному доступі упродовж 5 років із часу їх оприлюднення. Вони покликані допомагати учням в успішному освоєнні навчальної програми, підсиленні ефекту пізнання та полегшити і професійну діяльність сучасного вчителя. Також на сайті ІМЗО опубліковано гіперпосилання на електронні версії підручників для 4,7,8 класів, які фізично розміщені на веб-сайтах видавництв. https://imzo.gov.ua/2018/08/29/elektronni-versiji-pidruchnykiv-dlya-1-5-ta-10-klasiv-opublikovano/
Про проведення Міжнародного Українсько - Словенського проекту "Подорож Україною"
В рамках спільних заходів Громадська організація «Центр розвитку “Європейський стандарт”» (Україна), Українська культурно-освітня організація «Рукавичка» (Словенія), проводять Міжнародний українсько-словенський проект «Подорож Україною».
Проект проводиться за підтримки Посольства України в Республіці Словенії, Почесного консула України в Республіці Словенії Санді Брезовніка.
Головною ідеєю проекта є творча презентація України, яка буде зроблена дітьми у вигляді путівника по мальовничих регіонах та містах нашої країни .
За допомогою Конкурсних робот, які є втіленням дитячого світосприяняття, буде зроблений фільм «Подорож Україною», який стане гідною презентацією України та який буде презентован у м. Любляна дітям Словенії.
На презентацію фільму, весною 2019 року, запрошуються: автор найкращої роботи, представники Департамента освіти і науки Миколаївської облдержадміністраці, Миколаївської обласної ради, Посольства України в Республіці Словенії, Почесного консула України в Республіці Словенії Санді Брезовніка.
Також найкращі роботи планується виставити в Слов'янській бібліотеці м. Любляна та інших місцях.
Третім етапом проекту, весною 2019 року, стане урочисте нагородження найкращіх робіт проекту , який пройде у м. Миколаєві, презентація фільму «Подорож Україною», показ презентації фільму «Подорож Україною» у м. Любляна, а також презентцією Прекрасної країни Словенії для українських дітей.
Завдання проекту: Формування цінносного ставлення до України, українського суспільства, Української мови. Зацікавити дітей до подорожі, розвиток дружніх стасунків між словянськими народами України та Словенії. Розкриття творчих здібностей дітей, всебічний розвиток дітей та виховання молодого покоління у дусі патріотизму.
Президент
ГО «Центр Розвитку «Європейський стандарт» А.В. Павловська
Про обласний конкурс гуртожитків закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації «Оселя затишку і тепла»
З17вереснядо 12листопада 2018 року проводитиметься обласний конкурс гуртожитків закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації «Оселя затишку і тепла»
З метою виявлення та поширення кращого досвіду організації житлово-побутових умов для проживання, навчання і відпочинку студентської молоді, що є складовою частиною навчально-виховного процесу, та активізації органів студентського самоврядування у формуванні здорового способу життя і активної життєвої позиції у молодих громадян України з 17 вересня до 12 листопада 2018 року проводитиметьсяобласний конкурс гуртожитків закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації «Оселя затишку і тепла». Матеріали переможців І (відбіркового) етапу конкурсу надаються до департаменту освіти і науки облдержадміністрації до 18 жовтня 2018 року.
Положення про конкурс затверджено наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації, управління молоді та спорту облдержадміністрації від 24.07.2018 № 486/172 «Про проведення обласного конкурсу гуртожитків закладів вищої освіти І-ІVрівнів акредитації «Оселя затишку і тепла» та зареєстровано у головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області 08 серпня 2018 року за № 220/3133.
Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад
Керівникам закладів загальної середньої освіти, інтернатних закладів
Про початок нового навчального року
У зв’язку з чисельними зверненнями керівників органів управління освітою територіальних одиниць області, директорів закладів загальної середньої освіти щодо визначення дати початку нового навчального року та враховуючи, що у 2018 році 1 вересня припадає на вихідний день департамент освіти і науки України роз’яснює таке.
Відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» закладам освіти гарантована організаційна автономія. Це означає, зокрема, що вони самостійно визначають структуру навчального року.
Міністерству освіти, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, управлінням/відділам освіти на місцях законодавством заборонено втручання в діяльність закладів освіти з питань, що стосуються їх повноважень.
Отже, визначення конкретної дати початку навчального року (1 вересня (субота) чи 3 вересня (понеділок)) здійснює кожен заклад загальної середньої освіти самостійно.
За рішенням закладу загальної середньої освіти День знань може бути проведений у суботу 1 вересня, оскільки у вихідний батьки мають можливість відвідати школу та бути присутніми на заходах разом із своїми дітьми. У такому випадку звертаємо увагу на дотримання законодавства про працю в частині залучення працівників до роботи у вихідні дні.
Згідно зі ст. 71, 72 Кодексу законів про працю залучення працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) установи, провадиться за письмовим наказом керівника закладу, компенсується, за згодою сторін.
У випадку прийняття рішення про проведення Дня знань 1 вересня пропонуємо надати вихідний день 31 серпня або в інший день на розсуд керівника (наприклад, під час канікул).
Крім того, рекомендуємо директорам закладів загальної середньої освіти розглянути можливість заміни традиційних лінійок на інші заходи, що будуть цікаві дітям та батькам, сприятимуть розвитку партнерства між всіма учасниками освітнього процесу.
Директор департаменту освіти і науки
Миколаївської облдержадміністраціїО. УДОВИЧЕНКО
Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 н.р.
ПРОЕКТ РІШЕННЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ Про продовження трудових відносин з директором комунального закладу «Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх заклад
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС З ВИЗНАЧЕННЯ ПРОЕКТІВ, РОЗРОБЛЕНИХ ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЯКИХ НАДАЄТЬСЯ ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА У 2018 РОЦІ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка», Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 № 24, з метою надання фінансової підтримки для проведення заходів з військово-патріотичного виховання населення шляхом реалізації проектів громадських організацій
оголошує конкурс З ВИЗНАЧЕННЯ ПРОЕКТІВ, РОЗРОБЛЕНИХ ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЯКИХ НАДАЄТЬСЯ ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА У 2018 РОЦІ
Перелік пріоритетних завдань, на розв’язання яких мають бути спрямовані проекти з військово-патріотичного виховання громадськими організаціями, що подаються для участі у Конкурсі для надання їм фінансової підтримки:
1)військово-патріотичне виховання - здійснення заходів, спрямованих на допризовну підготовку молоді, підвищення престижу військової служби, підвищення готовності молоді до територіальної оборони. Удосконалення системи військово-патріотичного виховання;
2)формування ціннісних орієнтирів молоді. Духовно-моральне виховання - здійснення заходів, спрямованих на формування ціннісних орієнтирів молоді, створення умов для творчого і духовного розвитку молоді, її інтелектуального самовдосконалення, формування патріотичної свідомості молоді, популяризації української культури, мови і народних традицій;
3)виховання громадянської свідомості молоді - проведення заходів неформальної освіти, спрямованих на підвищення рівня громадянської освіти, свідомості дітей та молоді, формування відповідної системи цінностей, метою яких є виховання відповідального, національно орієнтованого громадянина - патріота України, який має активну життєву позицію;
4) збереження історичної пам’яті - проведення заходів, спрямованих на відновлення й відкриття закритих сторінок історії України та видатних особистостей українського державотворення, відновлення та виховання історичної пам’яті; популяризацію, привернення уваги, відзначенню видатних державних дат, подій пов’язаних зі становленням української державності та виборюванням незалежності.
Проекти, розроблені громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році, мають реалізовуватися виключно на території Миколаївської області.
Конкурсна пропозиція приймається з дня опублікування оголошення до 17 серпня 2018 року за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 29, каб. № 6, контактний телефон: (0512) 37 94 00.
УВАГА! Розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації "Про затвердження Положення про комісію з питань ліцензування освітньої діяльності закладів освіти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти Миколаївської області
Запрошуємо до громадського обговорення проекту "Положення про порядок розслудування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу"
Затвердження Положення сприятиме встановленню єдиних вимог до розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, профілактики травматизму в закладах освіти та приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України.
Зауваження та пропозиції просять надсилати письмово до 17.08.2018 на адресу Сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, тел. (044) 287-89-27, e-mail:bezpeka@mon.gov.ua (контактна особа – Міщенко Віталій Олександрович).
Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”
Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти
навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році
Шановні колеги!
Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році, розроблені спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти.
Просимо довести їх до відома вчителів закладів загальної середньої освіти.
Про навчальні програми та навчальну літературу з позашкільної освіти, рекомендованих МОН України для використання в закладах позашкільної освіти в 2018-2019 н.р.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України
НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ !!! ЩОДО СЕРЕДНЬОГО БАЛА ДОКУМЕНТА ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ"
20 червня заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей підписав лист від 20.06.2018 № 1/9-399 "Щодо середнього бала документа про повну загальну середню освіту".
1. Школи НЕ ВНОСЯТЬ середній бал атестату до Додатку.
2. Середній бал атестату тепер розраховує випускник САМОСТІЙНО - і самостійно вносить його в особистому кабінеті під час подання електронної заяви на вступ до вищого навчального закладу.
3. При розрахунку середнього балу враховуються ВСІ предмети, які зазначені у Додатку. Тобто - "як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація)"
Зверніть увагу: якщо в додатки до атестатів вже заповнено і зазначений середній бал, який обрахований за попереднім алгоритмом, то приймальна комісія обов’язково перевіряє, чи за новою методикою він розрахований. Якщо ні, то вступнику потрібно буде самостійно розрахувати бал за новою методикою і вказувати його під час подання заяв. При цьому атестат з неправильно розрахованим середнім балом є дійсним. Отже, замінювати додатки непотрібно!
Запрошення до участі у моніторингу, спрямованого на оцінку наявної ситуації та масштабів прогалин у галузі кібербезпеки
Анкета є частиною дослідження, спрямованого на оцінку наявної ситуації та масштабів прогалин у галузі кібербезпеки та проблем конфіденційності на сайтах закладів освіти і сторінках закладів освіти у соціальних мережах з метою розробки заходів для попередження проблем кібербезпеки та порушень прав людини в Інтернеті. Дослідження проводиться в партнерстві з ГО “Центр кращого Інтернету” та Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки “Counterpart International”.
У рамках дослідження ми аналізуємо сайти закладів освіти, сторінки закладів у соціальних мережах. Ми запрошуємо представників адміністрацій шкіл, батьків та осіб, які їх замінюють, з 24 регіонів України добровільно сприяти проведенню досліджень шляхом заповнення анкет та участі в інтерв’ю до 20липня 2018 року.
МОН інформує, що розпочато прийом заявок для участі у національній премії для вчителів «Global Teacher Prize Ukraine»
Проєкт постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти»
GlobalTeacherPrize — «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж викладача.
Мета премії – визначити кращих вчителів, які впливають своїми соціальними проектами на життя дітей.
Організатори збільшують призовий фонд зі 100 тисяч гривень до 250 тисяч, які отримає переможець «Global Teacher Prize Ukraine». Разом з тим на володаря премії чекає поїздка та участь Global Education & Skills Forum 2018 в Дубаї і рік безкоштовного навчання від громадської спілки «Освіторії».
Серед критеріїв оцінювання немає відкритих уроків чи перевірки академічної складової, натомість існує відслідковування розвитку випускників.
Номінувати вчителя можуть як учні, батьки дітей, колектив освітнього закладу, так і самі вчителі можуть проявити ініціативу і заповнити анкету.
Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня.
Про організацію зарахування дітей до загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради на 2018/2019 навчальний рік
Міністерство освіти і науки України повідомляє актуальну інформацію щодо онлайн - курсу для вчителів початкових класів, що впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти з вересня 2018 року
Про підсумки проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2017/2018 навчальному році
МОН рекомендує посилити охорону та заходи безпеки в усіх закладах освіти
МОН рекомендує посилити охорону та заходи безпеки в усіх закладах освіти. Відповідний лист був надісланий сьогодні, 22 травня 2018 року, в департаменти, управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів середньої, професійної, вищої освіти.
Рекомендації надано в зв’язку з поширенням випадків отруєння школярів газоподібними речовинами та для організації заходів безпеки в місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентів.
Зокрема, МОН рекомендувало посилити охорону та обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не беруть безпосередньої участі в освітньому процесі. Також йдеться про посилення контролю за пропускним режимом, щоб не допустити пронесення до приміщень закладів освіти отруйних, вибухонебезпечних та інших предметів, що загрожують життю та здоров'ю.
Роз'яснення щодо порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах в умовах повної або часткової інтеграції різних освітніх галузей, можливість якої передбачена Державним стандартом початкової освіти
РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо порядку поділу класів на групи при вивченні окремих
предметів у загальноосвітніх навчальних закладах в умовах повної або
часткової інтеграції різних освітніх галузей, можливість якої передбачена
Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою
Кабінету Міністрів України № 87 від 21 лютого 2018 р.
У відповідь на численні прохання педагогічних працівників, роз’яснюємо, як застосовуватиметься Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, визначений наказом Міністерства освіти і науки України № 128 від 20.02.2002 р., в умовах повної або часткової інтеграції різних освітніх галузей, можливість якої передбачена Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21 лютого 2018 р.
Погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання встановлює базовий навчальний план початкової освіти, визначаючи загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями (див. абзац 21 та додаток 2 до Стандарту).
У процесі інтеграції кількість навчальних годин, передбачених на вивчення кожної освітньої галузі базовим навчальним планом, перерозподіляється таким чином, що їх сумарне значення не зменшується. Це відображається в типових освітніх програмах, освітніх програмах закладів загальної середньої освіти (абзац 24 Стандарту).
Поділ класів на групи здійснюється незалежно від того, як розподілений між окремими й інтегрованими предметами час, відведений на відповідні освітні галузі.
Така практика апробується у процесі всеукраїнського експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти» на базі пілотних закладів освіти. За проміжними результатами цієї апробації готуються відповідні методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у початковій школі.
Разом з тим повідомляємо, що з огляду на необхідність приведення нормативних актів, що регулюють правові засади організації та діяльності закладів загальної середньої освіти, у відповідність до Закону про освіту, прийнятого 5 вересня 2017 року, Міністерством освіти і науки здійснюється підготовка змін до наказу № 128 від 20.02.2002 року. Нова редакція цього наказу забезпечить рівні умови для всіх учасників освітнього процесу та закладів освіти, незалежно від того, за якою освітньою програмою вони працюють.
Міністерство освіти і науки запропонувало нову модель оцінювання для перших класів
Міністерство освіти і науки запропонувало нову модель оцінювання для перших класів. Це описова модель, що дозволяє оцінювати учнів в умовах компетентнісного навчання.
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» планує проведення серед вчителів, науково-педагогічних працівників, представників адміністрації закладів освіти опитування на тему: «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводитиметься у травні-червні 2018 року та в червні 2019 року на умовах повної анонімності.
ЗАРАХУВАННЯ ДО СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ШКІЛ (КЛАСІВ) З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТІВ, ГІМНАЗІЙ (ГІМНАЗІЙ-ІНТЕРНАТІВ), ЛІЦЕЇВ (ЛІЦЕЇВ-ІНТЕРНАТІВ), КОЛЕГІУМІВ (КОЛЕГІУМ-ІНТЕРНАТІВ) – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН
Міністерство освіти і науки України підготувало лист-роз’яснення щодо зарахування учнів до 1-х, 5-х та 10-х класів до спеціалізованих шкіл (класів) з поглибленим вивченням окремих предметів, гімназій (гімназій-інтернатів), ліцеїв (ліцеїв-інтернатів), колегіумів (колегіум-інтернатів) державної та комунальної форми власності.
Зарахування дітей до 1-х класів зазначених вище закладів І-ІІІ ступенів здійснюється без проведення конкурсу та згідно з процедурами, визначеними Порядком зарахування. Зарахування до 5-х класів таких закладів відбувається на загальних засадах шляхом переведення учнів з 4-го класу. У разі появи вільних місць зарахування на них відбувається таким чином: до початку навчального року зараховуються діти, які проживають на території обслуговування, а під час навчального року – у порядку надходження заяв.
СТАРТУВАВ ОСВІТНІЙ ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ ІНКЛЮЗИВНИХ КЛАСІВ
Стартувала реєстрація на онлайн-курс з інкюзивної освіти для вчителів початкових класів. Він зацікавить вчителів, які хочуть більше дізнатися про навчання дітей з особливими освітніми потребами і підвищити якість викладання в інклюзивних класах.
МОН ОПРИЛЮДНИЛО ЗАТВЕРДЖЕНИЙ МІН'ЮСТОМ ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ ДО 1-ГО КЛАСУ ТА РОЗ'ЯСНЕННЯ ДО НЬОГО
На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено заюстований Порядок зарахування до 1-го класу. Також МОН України підготувало на направило керівникам навчальних закладів та управлінням освіти відповідний лист-роз'яснення.
Ознайомитися з остаточним варіантом Порядоку та роз'ясненням до нього можна за посиланням.
Крім того, текст заюстованого Порядку можна знайти у Офіційному віснику України, 2018, №36.
Узагальнені результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 10 класу (ПТНЗ та ВНЗ І та ІІ рівня)
Наказ МОН України від 02.05.2018 № 1/9-268 «Про проведення урочистостей у м. Києві». Додаток. Список переможців VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Наказ МОН України "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття загальної середньої освіти"
Проєктом визначено, що пансіонер це здобувач освіти, який проживає та утримується у пансіоні, який є структурним підрозділом закладу загальної середньої освіти, в якому він здобуває освіту.
Пропозиції та зауваження до проєкту просимо надсилати до 16 жовтня 2020 року на е-mail: inclusion@mon.gov.ua