Головна | Оголошення | Новини | Нормативно-правова база | АКТУАЛЬНО | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян |
11/07/2018
Розбудова Нової української школи стане стартапом для кожної дитини, адже Нову українську школу створює вся українська спільнота в рамках широкого суспільного діалогу. 2018 рік в Миколаївській області проголошено – Роком освіти та інклюзивного навчання.
Сьогодні Україна створює свою парадигмально нову, методологічно оригінальну модель освіти нового тисячоліття. Миколаївщина упевнено йде до якісних змін у системі освіти. Створення нового освітнього простору має забезпечити доступність та комфортність сучасних умов навчання, розвитку та спілкування учасників навчального процесу, а саме – збагачений освітній простір життєтворчості – для актуалізації і подальшого розвитку кожної дитини.
У Миколаївській області розпочато реалізацію обласного проекту «Новий освітній простір», у рамках якого буде створений сучасний мотивуючий шкільний простір. Нова Українська Школа – це концепція реформи української шкільної освіти, яка передбачає: створення сучасного освітнього середовища; впровадження нового змісту та структури школи; орієнтацію на учнів та педагогіку партнерства; автономію школи.
Цього року буде створено Новий освітній простір в 10 закладах загальної середньої освіти Миколаївської області, це школи, які у подальшому слугуватимуть зразком, дієвою моделлю для інших закладів освіти Миколаївщини. Проект передбачає проведення комплексних заходів щодо: енергоефективності будівель; використання яскравих та креативних дизайнерських рішень; закупівлі обладнання та програмного забезпечення; проведення швидкісного інтернету та встановлення Wi-Fi; створення умов для інклюзивного навчання дітей.
11 липня 2018 року в приміщенні департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації під головуванням Олени Удовиченко, директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації відбулася нарада з начальниками відділів освіти райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та директорами шкіл, які стали переможцями конкурсу на кращий опорний заклад та конкурсного відбору закладів освіти щодо участі у проекті нового освітнього простору 2018 року. На нараді обговорювалися питання щодо оптимального та ефективного використання коштів наданої фінансової підтримки для поліпшення матеріально-технічної бази опорних шкіл, вимоги щодо оснащення сучасних предметних кабінетів, облаштування медіа та ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами, створення архітектурної доступності для осіб з особливими потребами.