Головна » АКТУАЛЬНО
Українська | Русский | English
Головна Оголошення Новини Нормативно-правова база АКТУАЛЬНО Доступ до публічної інформації Звернення громадян

АКТУАЛЬНО

САЙТ МІНІСТЕРСТВА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ УКРАЇНИ


ІНФОРМАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ СЛУЖБИ

УСЕ ПРО ОСВІТУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Про накази департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації які втратили чинність

ОБХТ про опублікування втрату чинності наказів ДОН ОВА

Щодо організації безпечного освітнього процесу з використанням онлайн платформ

 Враховуючи досвід попередніх років, отриманий, зокрема, під час пандемії коронавірусу Covid-19, а також в умовах воєнного стану, із метою створення безпечного освітнього середовища, велика кількість закладів освіти України організовує навчальний процес дистанційно за допомогою онлайн платформ, зокрема Zoom, Google Meet, Mіcrosoft Teams і інших.

Зазначимо, що недотримання типових правил безпечного використання вищезазначених онлайн платформ може призводити до несанкціонованого втручання в освітній процес як зловмисників, так і членів підконтрольних країні- агресору хакерських угрупувань, що в свою чергу унеможливлює отримання якісних знань учнями, студентами та слухачами закладів освіти, зриває процес навчання та унеможливлює використання онлайн платформ на повну потужність.
Враховуючи викладене, із метою якісної та безпечної організації освітнього процесу в дистанційній формі фахівцями Департаменту кіберполіції Національної поліції України 06 вересня 2023 року о 14.00 буде проведено вебінар для освітян із безпечного використання онлайн платформ у освітньому процесі. Трансляція відбудеться на Facebook-сторінці Міністерства освіти і науки України.
 
 
Окрім цього інформуємо, що фахівці Департаменту кіберполіції готові реагувати на інциденти, пов’язані з несанкціонованим втручанням у інформаційно-комунікаційні системи та мережі закладів освіти. Для цього необхідно звернутися за телефоном «гарячої лінії» 0 800 505 170, або заповнити електронну форму на офіційному вебсайті Департаменту: https://cyberpolice.gov.ua за посиланням:  https://ticket.cyberpolice.gov.ua/  
 
Додаток_Інструкція_безпечне_використання.pdf

Інформаційні матеріали до Дня Української Державності – 2023

День_Державності_2023 

Тисячолітніи__спадок_украі_нськоі__державності 

Щодо можливості безкоштовного використання системи менеджменту освітнього процесу «Human Школа» для цифровізації закладів освіти та підготовки освітян Миколаївської області до повного переходу у режим paperless

ВСЕ ПРО "HUMAN  ШКОЛУ"

Про актуалізацію даних про учнів ЗЗСО в ПАК «АІКОМ»

Лист МОНУ АІКОМ

Просимо долучитися до популяризації Дія.Освіта osvita.diia.gov.ua/ з метою допомоги українцям розвинути цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе в професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн. 

Лист Міністерства цифрової трансформації 

 

Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах военного стану в Україні

Наказ МОН 563. від 15.05.2023 

Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року

Лист_МОН-Всім_рекомендації_по_підготовці_закладів_освіти-2023.pdf

додаток

лист для врахування у роботі

 

«Атмосферна школа» надає можливість дітям 1-11 класів з усієї України, а також за її межами приєднатися до безкоштовних майстер-класів.

 Корисні зустрічі із запрошеними письменниками, митцями, видатними людьми та креативними педагогами розширять світогляд дітей та змотивують до нових знань.

Зокрема, учням пропонують теми, які зазвичай не обговорюють на уроках. Це унікальна можливість відкритого діалогу, нагода дізнатися цікавинки з найрізноманітніших галузей освіти та науки, а також можливість знайти нових друзів.
 
Приєднатися можуть усі охочі! Для цього переходьте за посиланням www.atschool.com.ua/bezkoshtovni-atmosferni-mayster-klasy/, обирайте цікавий для себе майстер-клас та реєструйтеся.

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Про Звернення Верховної Ради України до парламентів і урідів держав світу та міжнародних організацій з нагоди річниці повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну

ПЕРЕГЛЯНУТИ постанову

Інформаційно-аналітичний збірник 

Науково-методичний збірник 

«Вистояли – переможемо!» Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну

24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розпочала проти України 9 років тому з окупації Криму у 2014 роціПовномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 9 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію, брехню про «Донецьку та Луганську народні республіки», які насправді є підконтрольними Москві окупаційними режимами в Донецькій та Луганській областях України. Путін намагався переконати світ, буцімто в Україні триває «громадянська війнаЗа рік, що минув від повномасштабного вторгнення, Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.

Інформаційні матеріали до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну Українського інституту національної пам’яті та партнерів а саме:

1. Ключові повідомлення

2. Історична довідка 2014.

3. Початок 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Повномасштабне вторгнення.

4. Етапи Тематичні матеріали Українського інституту національної пам’яті та партнерів

5. Деякі фільми і пісні українських виконавців про сучасну російсько-українську війну

 Розміщено за ПОСИЛАННЯМ

29 січня в Україні відзначатиметься 105-та річниця бою під Крутами

 

29 січня в Україні відзначатиметься 105-та річниця бою під Крутами,який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Бій під Крутами був оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ ворога. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв Української революції 1917–1921 років, сьогодні став прикладом для захисників України в російсько-українській війні. Українським інститутом національної пам’яті до Дня Героїв Крут розроблені інформаційні матеріали для використання в роботі та розміщення на офіційних Інтернет-ресурсах. ПЕРЕГЛЯНУТИ ІМ–Герої_Крут-2023_

Відзначення Дня Соборності України

 

 Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Це свято встановлено Указом Президента України від 21 січня 1999 року № 42 «Про День соборності України». Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі, він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України щонайменше з середини XIX століття. Крім того, 105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка IV Універсалом проголосила незалежність. Інформаційні матеріали, розроблені Українським інститутом  національної пам’яті до Дня Соборності України:

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ до Дня Соборності України - 2023_та 105-ої річниціі проголошення незалежності УНР  

ОНЛАЙН-ШКОЛА «MATHEMA» ЗАПОЧАТКОВУЄ СТИПЕНДІАЛЬНУ ПРОГРАМУ

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Про моніторинг та оцінку ступеня безбар`єрності закладів освіти

 Відповідно до пункту 5 розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1041-р «Про затвердження плану заходів на IV квартал 2022 року з реалізації Національної стратегії із створення  безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року»‎ втратило чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 року № 883-р «Про затвердження плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»‎.

На виконання пункту 38 Плану заходів на IV квартал 2022 року з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1041-р, департаментом освіти і науки обласної військової адміністрації листом від 20.12.2022 № 2800/10-04/01-01.16 начальникам управлінь (відділів) освіти міських (сільських, селищних) рад, керівникам закладів освіти обласного підпорядкування доручено провести моніторинг та оцінку ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг  для осіб з інвалідністю відповідно до Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг  для осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537. Також зазначеним листом рекомендовано залучити до зазначеного процесу представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю та оприлюднити на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про результати проведення оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг  для осіб з інвалідністю.

 

На платформі ""Prometheus" розміщено новий освітній онлайн-курс «Життєстійкість молоді в умовах криз»

Цей курс є безкоштовним і проводиться в онлайн форматі.

Після завершення навчання його слухачі отримують сертифікати.

Мета освітнього онлайн-курсу - допомогти молоді набути навичок життєстійкості, що дозволить їм бути краще підготовленими до травм, загроз і значних стресів в умовах повномасштабної війни, що триває.

Освітній онлайн-курс «Життєстійкість молоді в умовах криз» дає відповіді на такі питання: як керувати своїм станом під час травматичних подій; як надавати психологічну допомогу собі та іншим; як аналізувати власні ресурси та планувати їх відновлення, коли це потрібно; що потрібно, щоб впевнено комунікувати з близькими, друзями, під час роботи і навчання у стресових ситуаціях; яким чином можна повертати собі відчуття контролю над вдасним життям. Цей освітній курс допоможе вам прокачати життєстійкість, навичку, яка стане у пригоді і зараз, і впродовж усього життя. Курс також можна використовувати як дисципліну вільного вибору під час отримання вищої освіти.

Курс є безоплатним та доступний для проходження на освітній платформі Prometheus: https://bit.ly/3MTfiUg

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА КУРС "Життєстійкість молоді в умовах криз"

«Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»

 Давно хотіли прокачати свою медіаграмотність та стати стійкими до дезінформації? Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» та платформа онлайн-освіти Prometheus підготували для вас безкоштовний відеокурс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»  Щоб прокачати вашу медіаграмотність на повну, ми залучили провідних експертів з теми, які мають різний досвід та підходи. Курс стане в пригоді всім, хто хоче навчитися фільтрувати інформацію, ухвалювати правильні рішення та бути ефективним бійцем на інформаційному фронті.

На курсі ви:

-дізнаєтеся, чому і як медіаграмотність допомагає в ухваленні найкращих рішень; -ознайомитеся з найкращими практиками для розвитку рівня критичного мислення; -опануєте алгоритм перевірки якості контенту українських та закордонних медіа; -навчитеся досліджувати експертність авторів, джерел інформації, зокрема телеграм-каналів; -засвоїте цифрові інструменти для швидкої та ефективної перевірки достовірності фото та відео; -ознайомитеся з ключовими наративами й тактиками російської пропаганди, аби протидіяти їм; -навчитеся визначати маніпулятивний медіаконтент, розрізняти дезінформацію, шкідливі пропагандистські наративи; -дізнаєтеся, як самостійно створювати якісний контент та уникати блокувань у соцмережах.

️ Поспішайте зареєструватися за посиланням https://cutt.ly/I1Qa5GM

Курс розроблено Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики. Курс проводиться за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів курсу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА КУРС «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»

Брошура „Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“

„Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям“

Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди

 

  Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди
Формат: PDF | Добавлен: 25/11/2022 19:15:42
113Kb Скачать скачать

Щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946– 1947 років

  Інформаційні матеріали. Роковини Голодомору
Формат: PDF | Добавлен: 21/11/2022 20:02:21
1802Kb Скачать скачать
  Презентація. Як говорити про Голодомор
Формат: PDF | Добавлен: 21/11/2022 20:21:51
635Kb Скачать скачать

Щодо захисту прав, свобод та законних інтересів дітей, що постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

Щодо захисту прав, свобод та законих інтересів дітей.pdf

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Акція 16 днів проти насильства_.pdf 

 

  ДОПОМОЖІТЬ ПОВЕРНУТИ ДИТИНУ ДОДОМУ!
Формат: PDF | Добавлен: 09/11/2022 13:15:33
124Kb Скачать скачать

 

З метою виконання доручення Кабінету Міністрів України від 30.09.2014 № 30137 721-14 щодо героїзації осіб, які віддали життя за Україну та належного вшанування їх памяті просимо забезпечити поширення електронної версії книги «Воїни світла Миколаївщини» серед закладів середньої, професійно-технічної та вищої освіти області для використання під час проведення виховних заходів патріотичного спрямування. Матеріали книги розміщені на головній сторінці офіційного веб-сайту Миколаївської облдержадміністрації (банер «Воїни світла Миколаївщини»), а також у розділі «Герої не вмирають» за посиланням http://www.mk.gov.ua/store/files/announce 1540214358.pdf.

Посилання на книгу:

http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1540214358.pdf

Код для встановлення банеру на інших сайтах:

<a href="http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1540214358.pdf"

target="_blank"><img src="http://www.mk.gov.ua/banners/light.jpg"></a>