Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації » Новини
Українська | Русский | English
Головна Керівництво Структура та контакти Контакти Нормативно-правова база Новини Актуально Доступ до публічної інформації Звернення громадян

Новини

Позашкіллю на Миколаївщині бути!

25/03/2021

 24.03.2021 року директор обласного Будинку художньої творчості Лариса Щукіна взяла участь у програмі  на радіо «Суспільне-Миколаїв», де обговорювали питання функціонування та розвитку закладів позашкільної освіти в об’єднаних територіальних громадах. Підняли питання:

1.  Створення закладу позашкільної освіти у територіальній громаді (дорожня карта);

2. Перспективи розвитку закладів позашкільної освіти в умовах децентралізації;

3. Яким чином громади можуть скористатися послугами закладів позашкільної освіти;

4. Як забезпечити рівний доступ дітей до організаційних форм гурткової роботи?

5. Роз'яснювальна робота серед мешканців громад щодо можливостей закладів позашкільної освіти.

Лариса Щукіна зазначила, що в переважній більшості керівництво новоутворених ОТГ розуміє важливість питань виховання й розвитку підростаючого покоління, як найбільшого потенціалу громади, що здійснюються через освіту, зокрема позашкільну.

Звернула увагу на те, щоб керівники об’єднаних територіальних громад розглядали питання розвитку позашкільної освіти на місцях, як постійний процес, що планується на далеку перспективу з урахуванням потенціалу громади, маючі на меті створення умов для рівного доступу дітей до якісної позашкільної освіти, популяризацію сучасних форм роботи з дітьми, напрямів позашкільної освіти засобами просвітницької та соціально-педагогічної діяльності

Сьогодні вже здійснюється просвітницька робота серед мешканців міст, районів, об’єднаних територіальних громад, представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо освітньо-виховного потенціалу закладів позашкільної освіти, їх компенсаторної функції у вихованні підростаючого покоління, поліпшення матеріально-технічної бази гуртків і творчих об’єднань для задоволення потреб дітей.

Як казав давньогрецький філософ Сократ: «Той хто хоче, той шукає можливості, хто не хоче – шукає причини». Громади, зокрема їх освітня галузь, мають самі вирішувати, як працювати далі. Головне, щоб пам’ятали, що ініціативна, активна, спортивна та креативна молодь – гордість і показник спроможності громади, лакмусовий папірець роботи освітньої галузі в цілому.

Всі новини →